اخبار سیاسی

شریعتمداری: 3 میلیون تولیدکننده در قالب مشاغل خانگی فعال هستند

تهران (پانا) - وزیرکار با بیان اینکه 3 میلیون تولیدکننده محصولات مشاغل خانگی داریم، گفت که در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، شیوه نامه استقرار راستا استانداردسازی مشاغل خانگی تدوین شده است.

7 بهمن 1399

راهکار کنترل پاندمی کووید19، تشکیل کمیته اضطراری تحقیق

یک اپیدمیولوژیست با تاکید بر اینکه صرفا اتکا به پژوهش های مقاله محور دردی از جامعه دوا نمی کند، تدوین نقشه مدون تحقیقاتی برای کنترل پاندمی کرونا را ضروری دانست.

6 بهمن 1399

آییننامه اجرایی منابع و مصارف هدفمندی یارانهها اصلاح شد

هیئت وزیران با هدف تسهیل فرایند خدمت رسانی به عشایر، آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال 99 کل کشور درباره منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها را اصلاح کرد.

30 دی 1399

مسکن ملی کمبود زمین ندارد

بر اساس صحبتهای مسئولان وزارت راه و شهرسازی تامین زمین بخش عمده 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن صورت گرفته و در معدودی از آنها که حدود 8000 واحد می گردد کارهای اختصاص زمین در حال اجرا است. وزارت راه و شهرسازی همچنین برنامه ریزی برای تامین زمین پروژه های...

29 دی 1399

ملک جماران؛ ریاستجمهوری چگونه شورا و شهرداری را دور زد

پس از گذشت چند ماه از تخریب ملک جنجالی ریاست جمهوری در محله جماران حالا خبر می رسد که محدودیت ارتفاعی ساخت و ساز در محله جماران لغو شده است و نهاد ریاست جمهوری می تواند ملک مورد نظر را دوباره با طبقات مورد نظرش بسازد. بعضی از اعضای شورای شهر می گویند ای...

29 دی 1399

وزیر دادگستری آمریکا استعفا کرد

ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی با حضور در کاخ سفید استعفانامه اش را به دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور تقدیم کرد.

27 دی 1399

همبستگی حریری با دیاب بعد از متهم شدنش در پرونده انفجار بیروت

نخست وزیر مکلف لبنان همبستگی خود را با نخست وزیر مستعفی این کشور که در پرونده انفجار بندر بیروت به کوتاهی متهم شده است، اعلام کرد.

18 دی 1399

راه حل جبران کسری بودجه بدون آثار تورمی چیست؟

عضو هیات علمی دانشگاه تاکید نمود: انتظار از مجلس این است که اعداد و ارقام بودجه را واقعی کند ولی متأسفانه عمدتاً به این نکته توجه نمی نمایند و حتی بعضاً یک سری اعداد را غیرواقع بینانه تر هم می نمایند.

11 دی 1399

ایالت آریزونا نیز پیروزی بایدن را تایید کرد

ایالت آریزونا آمریکا نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری 2020 را با پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات گفت.

10 دی 1399

رتبه بندی فرهنگیان سال 1400 اجرایی می گردد ، قول برطرف مسائل شاد تا یکی دو هفته آینده

حاجی میرزایی گفت: در حال حاضر لایحه رتبه بندی فرهنگیان آماده است و در سال 1400 اجرایی می گردد.

9 دی 1399

ایران برای گردشگران تجاری و درمانی ویزا صادر می نماید

اجلاس جهانی گردشگری به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مقامات و مسئولان گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری های مالی D-8 و بعضی صاحب نظران بین المللی برگزار گردید. ولی تیموری، معاون گردشگری، به نمایندگی از ایران با حضور در پنل تخصصی وزرای گردشگری D-8 به سخنرانی...

8 دی 1399

فرمانده پیشین سنتکام گزینه بایدن برای ریاست پنتاگون

جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات آمریکا که در آستانه ورود به کاخ سفید قرار گرفته است، لیود آستین ژنرال چهار ستاره آمریکایی-آفریقایی تبار که پیشتر فرمانده سنتکام بوده را به عنوان یکی از گزینه های ریاست پنتاگون در نظر دارد.

6 دی 1399

انتصاب سفیر جدید دولت نجات ملی یمن در سوریه

سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز پنجشنبه گفت که سفیر جدید دولت نجات ملی یمن وابسته به این جنبش در سوریه منصوب شده است.

21 آذر 1399

بایدن و مکرون درباره توافق اتمی و دیگر معاهدات بین المللی مصاحبه کردند

ایرنا نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه خواستار همکاری مشترک با دولت جدید بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده پیرامون منافع و اولویت های مشترک از جمله در زمینه تغییرات آب و هوایی، بهداشت جهانی، امنیت بین المللی و اقدامات موثر چندجانبه گرایی شد.

20 آذر 1399

حذف معافیت های مالیاتی بخش کشاورزی، انگیزه سرمایه گذاری را از بین می برد

رئیس اتاق بجنورد با تأکید بر لزوم تعامل و همکاری بیشتر دستگاه های دولتی با بخش خصوصی، گفت: تحریم ها و شیوع ویروس کرونا باعث شده تا بخش خصوصی اعم از تولیدنماینده، صادرنماینده و واردنماینده در شرایط بسیار سختی قرار گیرند بنابراین احتیاج است دولت، بخش...

19 آذر 1399

خبرنگاران طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی در پژوهشکده شورای نگهبان آنالیز شد

تهران- خبرنگاران- در جلسه مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و طرح الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی مورد آنالیز نهاده شد.

17 آذر 1399

اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی را علیه سوریه اعمال کرد

اتحادیه اروپا روز آدینه 7 وزیر سوریه را به لیست تحریم های خود افزود.

16 آذر 1399

ملاقات وزرای خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس درباره برجام

برلین از ملاقات سه جانبه وزرای خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس درباره توافق هسته ای ایران اطلاع داد.

13 آذر 1399

بیوگرافی نانسی عجرم خواننده پاپ لبنانی و داور عرب آیدل

نانسی عجرم خواننده زن لبنانی و نخستین سفیر زن خاورمیانه و شمال آفریقا با شهرت جهانی است. دین نانسی عجرم مسیحی است. او با دندانپزشک خود دکتر فادی الهاشم ازدواج نموده و 3 دختر دارد.

12 آذر 1399

پشت پرده تهدید صادرات سلاح به ایران چیست؟مسکو فاش کرد

فارس نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که مجتمع صنعتی-نظامی آمریکا که لابی سلاح در این کشور محسوب می گردد، پشت پرده تهدیدات علیه شرکای نظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

12 آذر 1399
تعداد: (311)