مقالات گردشگری

بازیگران ویژه یک کمدی جالب! ، تصاویر

مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش سال جاری وارد پنجمین سال برگزاری خود شد.

20 مهر 1398

مراسم نکوداشت مسعود گلزاری در موزه ملی ایران برگزار گردید

مراسم بزرگداشت ایران شناس نامدار، مسعود گلزاری در سالن همایش های موزه باستان شناسی و هنر دوران اسلامی موزه ملی ایران برگزار گردید.

18 مهر 1398

فرانسه؛ تنها امید آمریکایی ها برای احیای مذاکرات

یک استاد روابط بین الملل با اشاره به هماهنگ بودن ماکرون با ترامپ در قضیه اعمال فشار به ایران برای احیای مذاکره با آمریکا گفت فرانسه با وجود مسئله جلیقه زردها، وضعیتی بهتر از دیگر کشورها از جمله انگلیس برای میانجی گری مذاکرات دارد.

17 مهر 1398

ابلاغ لوح ثبت ملی موسیقی عاشق های کرد خراسان به خراسان رضوی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: میراث ناملموس موسیقی عاشق های کرد خراسان درفهرست ملی ایران ثبت و اکنون لوح ثبتی این اثر ملی به استان ابلاغ شد.

14 مهر 1398

4 بنای تاریخی شهرستان خلیل آباد مرمت می شود

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلیل آبادگفت: چهار بنای تاریخی شهرستان خلیل آباد که نیاز به مرمت اضطراری دارند مرمت می شوند.

13 مهر 1398

وزیر خارجه فرانسه: هدف از دعوت ظریف روبرو کردن وی با ترامپ نبود

وزیر امور خارجه فرانسه تأکید کرد انگیزه دولت متبوعش از دعوت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، روبرو کردن وی با رئیس جمهور آمریکا نبوده است.

11 مهر 1398

2 هزار متر مربع سنگ فرش در راستا غارهای دستکند سرعین اجرا شد

معاون میراث فرهنگی اردبیل از اجرای دو هزار مترمربع سنگفرش در جهت غارهای دستکند کنزق واقع در شهرستان سرعین اطلاع داد.

10 مهر 1398

راه اندازی سایت موزه در تپه تاریخی نادری در اصلاندوز اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل از سرانجام بلاتکلیفی تپه تاریخی نادری و راه اندازی سایت موزه در محوطه این اثر 6هزار ساله در شهرستان اصلاندوز خبر داد.

8 مهر 1398

شناسایی شواهدی نویافته از دوره تاریخی و اسلامی در تپه کوشکله سقز

فصل نخست کاوش لایه نگاری تپه باستانی کوشکله شهرستان سقز استان کردستان به منظور معین دوره های فرهنگی این تپه انجام شد.

7 مهر 1398

برپایی جشن خرمن به شکرانه انتها دروی برنج

جشن خرمن به شکرانه انتها برداشت برنج در صومعه سرا و لشت نشاء رشت برگزار گردید.

6 مهر 1398

افشاگری خواهر بازداشتی سعودی از رسوایی جدید بن سلمان

خواهر یک بازداشتی سعودی جزئیات بازداشت توهین آمیز برادرش و دلایل آن را برملا کرد.

5 مهر 1398

نگاه رئیس میراث فرهنگی در برپایی جشنواره اقوام خاص است

جشنواره ملی اقوام ایرانی که از 22 تیرماه سال جاری در محل دهکده اقوام ایرانی برج میلاد شروع شده، از ساعت 21 تا ساعتی پس از بامداد ادامه دارد و طی آن استان های مختلف این فرصت را دارند که جاذبه های گردشگری، صنایع دستی، تولیدات بومی و لباس های فاخر خود را به...

4 مهر 1398

فال روزانه 29، 05، 1398

فال روزانه سه شنبه 29 مرداد 1398چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استدوست عزیزی که 29 مرداد به جهان آمده ای تولدت مبارک! شما فرد مهربان، مستقل، جسور و وفاداری هستید اما حساسیت شما کمی زیاد است اما باید برای آن وقت بگذارید. برای اتفاقاتی که گذشت، سوالات...

4 مهر 1398

سفر به پاندورا؛ دنیا آواتار ، تجسمی ملموس از قمر سیاره خیالی پاندورا

کمپانی دیزنی با یاری جیمز کامرون از اردیبهشت سال جاری پارکی را ویژه دنیا پاندورای فیلم آواتار تاسیس کرد. اما سیاره خیالی فیلم جیمز کامرون با الهام از مناظر بی نظیری از سیاره زمین طراحی شده است.

2 مهر 1398

پایان فعالیت کارگاه های مرمت در بناهای شاخص تاریخی اصفهان در آستانه نوروز، برچیده شدن بخش اعظم داربستهای ایوان کاخ چهلستون

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، از خاتمه فعالیت کارگاه های مرمت در بناهای شاخص تاریخی استان اصفهان در آستانه نوروز 1398 جهت رفاه حال گردشگران نوروزی خبر داد.

2 مهر 1398

کوشش برای توسعه بازارچه های صنایع دستی در سال رونق فراوری

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و ناظر عالی ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور صبح امروز در نشست با جمعی ازمدیران استان قزوین گفت: با توجه به طرح ثبت بازارهای صنایع دستی در حوزه جهانی، کوشش می گردد تا بازار تاریخی سعدالسلطنه قزوین با برخورداری از فضای...

2 مهر 1398

لزوم ارائه عملکرد توسط تمام دستگاه های عضو ستاد اجرائی و برنامه ریزی تبریز 2018

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات ارزشمند در راستای تبریز 2018 بر لزوم ارائه عملکرد توسط تمامی دستگاه های عضو ستاد اجرائی و برنامه ریزی تبریز 2018 تاکید نمود.

1 مهر 1398

پیش نویس اولین دستورالعمل ضوابط ایجاد، اصلاح، سامان دهی و واگذاری اردوگاه های گردشگری تدوین شد

معاون سرمایه گذاری، حقوقی و امور مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پیش نویس اولین دستور العمل ضوابط ایجاد، اصلاح، سامان دهی و واگذاری اردوگاه های گردشگری تدوین شد و در مرحله نهایی تصویب و ابلاغ نهاده شد.

30 شهریور 1398

اطلاعات مرتبط با تنوع فرهنگی اقوام ایرانی در اطلس مردم نگاری سرزمین درج می گردد

رئیس پژوهشکده مردم شناسی گفت: بارگذاری اطلاعات اطلس مردم نگاری سرزمین شروع شده و در نظر داریم تنوع های فرهنگی اقوام ایرانی در این اطلس درج گردد.

30 شهریور 1398

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه معرفی شد

در جلسه ای با حضور امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، معارفه و تکریم معاون پیشین و جدید برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی این استان برگزار گشت.

29 شهریور 1398
تعداد: (67)