سلامتی و پزشکی

رژیم غذایی کربوهیدرات برترین راه لاغری

انتخاب رژیم غذایی موضوع بسیار حساسی است. شما باید در ابتدا بدانید که بدنتان به چه مقدار انرژی احتیاج دارد و بعلاوه هدف خود را معین کنید. اما این دو مورد کافی نیست. مسائلی مانند هزینه کلی رژیم غذایی نیز از سری مسائلی است که نباید به آن بی توجه بود.

25 آبان 1400

مقاله: تعبیر خواب موی سفید و سفید شدن مو چیست؟ کسب اعتبار؟

بسکمک معتقدیم که فشار روانی و ناراحتی می تواند منجر به سفید شدن زود هنگام موها شود. این خواب ها به نوعی به خودخوری در شخص اشاره دارد. خواب سفید شدن مو یادآوری می کند که در میان گذاشتن افکار و احساسات ناخوشایند با دیگران می تواند به شما کمک کند. مهم است که...

22 آبان 1400

جزئیات طرح هوشمندسازی قرنطینه

دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 جزییات طرح سامانه هوشمند برای محدودیت های کرونایی و قرنطینه را توضیح داد.

21 آبان 1400

مقاله: به نوزاد 5 ماهه چه غذای کمکی بدهیم؟

وقتی نوزاد به سن 5 ماهگی می رسد، از لحاظ پزشکی دستگاه گوارش او کم کم آماده جذب غذاهای نیمه جامد می گردد. اگرچه در علم پزشکی بهترین زمان غذا دادن به کودک، سرانجام 6 ماهگی است، اما همواره استثناهایی هم وجود دارد. مثلا در مواردی که کودک شیر مادر نمی خورد و...

21 آبان 1400

عین اللهی: پوکی استخوان بیماری خاموشی که هیچ علایمی ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن تاکید بر نقش و اهمیت پوکی استخوان بر کیفیت زندگی انسان، آن را بیماری خاموشی بیان کرد که تا بروز شکستگی، به طور معمول هیچ علائم و نشانه ای از خود بروز نمی دهد.

20 آبان 1400

مقاله: شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی کدامند؟

تنها داروئی که کمی فرایند پیشرفت بیماری را به تاخیر می اندازد و اغلب پزشکان تجویز می نمایند، قرص ریلوزول است. این دارو تا حدودی (بطور متوسط سه ماه) سرعت بیماری را کاهش می دهد. درحال حاضر این دارو در کشورمان رونمایی شده است.

17 آبان 1400

نشست مشترک وزرای خارجه، میراث فرهنگی و بهداشت

نشست مشترک وزاری امور خارجه، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز به میزبانی وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه تشکیل شد.

16 آبان 1400

سازمان ملل: 16 میلیون یمنی از ناامنی غذایی رنج می برند

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل(اوچا) اعلام کرد 16.2 میلیون نفر در یمن از ناامنی غذایی رنج می برند.

15 آبان 1400

جزئیات بازگشایی مدارس از آبان، دانش آموزان مشمول حضور در مدارس

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس، جزئیات و نحوه بازگشایی مدارس در آبان ماه را گفت.

13 آبان 1400

مراحل رشد نوزاد هفت ماهه

آیا می دانید چه فعالیت هایی را باید از نوزاد هفت ماهه خود انتظار داشته باشید؟ همراه ما باشید.

9 آبان 1400

مقاله: تعبیر خواب مدفوع، دیدن مدفوع در خواب نشانه چیست؟

اگر در خواب دیدید که در توالت مدفوع می کنید و خود را نیز شستید، یعنی نگرانی های خود را کنار می گذارید. شما باید سعی کنید در جهت بالا بردن روحیه خود بکوشید.

7 آبان 1400

حمیدی: بیش از 51 درصد دانش آموزان واکسن کرونا دریافت نموده اند

تهران (پانا) - معاون تربیت بدنی و سلامت وزات آموزش و پرورش گفت بیش از 51 درصد دانش آموزان واکسن کرونا دریافت نموده اند.

6 آبان 1400

فوائد چای یا دمنوش مرزنجوش در سلامت

به طور کلی، همیشه کمی تردید در مورد ارتباط طعم و سلامتی وجود دارد، اما خوشبختانه این بحث در مورد چای یا دمنوش مرزنجوش وجود ندارد. در این مقاله از اثرات درمانی این چای معطر اطلاع خواهید یافت.

2 آبان 1400

علل احساس طعم شور در دهان

با آنکه احساس طعم شور در دهان مشکل خیلی جدی ای نیست، اما بسیار آزار دهنده بوده و ناراحتی بسیاری بوجود می آورد. در این مقاله، دلایل دخیل در این طعم و مزه غیر طبیعی در دهان را شرح داده ایم.

28 مهر 1400

هفت فایده علمی ثابت شده قدردانی

یکی از ویژگیهای انسانهایی که از نظر روانی پایدار هستند، عدم تاسف و غصه خوردن برای گذشته خودشان است. قدردانی را جایگزین تاسف خوردن کنید.

26 مهر 1400

مثلث ضدرفاه در دهه 90

اگرچه هدف تحریم ها، عمدتا با رویکرد فشار سیاسی بر رفتار دولت یک کشور اعمال می گردد، اما اثر آن بر رفاه خانوار و کاهش استاندارد های زندگی مردم آن کشور قابل مشاهده است. یک پژوهش تاثیر مثلث ضدرفاه شامل تحریم ها، تورم و رکود را در سال های 2010 تا 2019 بر رفاه خانوار...

24 مهر 1400

نیتروگلیسرین (NITROGLYCERIN)

موارد مصرف: درمان پیشگیری از دردهای قلبی (آنژین قلبی)، در نارسایی مزمن قلب، انفارکتوس حاد میوکارد، اسپاسم منتشر ریه، فشار خون حاملگی

20 مهر 1400

با غذاهای مو آشنا شوید

کمبود مواد غذایی غالباً باعث تأثیر بر ساقه مو شده و شکنندگی، ضعف و رشد آهسته آنها را موجب می شود. مسائل مو که ناشی از کمبود مواد مغذی باشند، با تغذیه صحیح قابل درمان هستند.

13 مهر 1400

آیا در دوران بارداری باید به اندازه دو نفر بخورم؟

خانم های باردار برای مراقبت از خود و جنین شان به مواد مغذی نیاز دارند. ولی این بدان معنا نیست که فرد باردار به اندازة 2 نفر مواد غذایی بخورد. در این زمان فرد روزانه فقط 300 کالری اضافه، نیاز دارد. یک سیب زمینی پخته میانه 120 کالری دارد، لذا برای دریافت این...

12 مهر 1400

کبکی های مخالف واکسن که مقابل بیمارستان ها تجمع اعتراضی می نمایند تا 12 هزار دلار جریمه می شوند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سی تی وی نیوز، کسانی که در استان کبک در فاصله 50 متری مدارس، مهد کودک ها، مراکز واکسیناسیون و بیمارستان ها دست به اعتراض بزنند یا در سازماندهی تظاهرات دخیل باشند با جریمه های سنگین روبرو می شوند. بر اساس این قانون تازه، افراد...

10 مهر 1400
تعداد: (391)