تئاتر

شیوع کرونا در آمریکا و تعویق اهدای جایزه به جولی اندروز

اهدای جایزه یک عمر دستاورد هنری به جولی اندروز توسط موسسه فیلم آمریکا در زمان از پیش اعلام شده به دلیل شیوع کرونا برگزار نمی شود.

6 اردیبهشت 1399

تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران

عاون گردشگری وزیر فرهنگ ایتالیا بر گسترش روابط فرهنگی و توسعه دیپلماسی فرهنگی با ایران تاکید نمود و گفت: تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران نیز می تواند یاری زیادی در گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور داشته باشد.

28 بهمن 1398

شهر فراموش شده؛ شهر باستانی پمپئی ایتالیا

همه چیز آنقدر سریع و ناگهانی رخ داد که گویا زمان در آن مقطع از تاریخ منجمد شد، مردم شهر در اثنای زندگی رومزره بودند که ناگهان آتشفشان کوه وزوو همه مردم شهر را در زیر خاکستر مدفون کرد.

29 دی 1398

راهنمای سفر به بوستون، زیبایی حیرت آور در ایالات متحده

وقتی در بوستون بسر می برید، هرگز بیکار نخواهید بود و کارهای بسیار زیادی برای انجام دادن وجود دارند؛ می توانید در جهت مشهور آزادی Freedom Trail قدم بزنید؛ یک بعدازظهر پر آرامش را در پارک بوستون کامن Boston Common بگذرانید؛ فرزندان خود را به بازدید از آکواریوم نیو...

2 دی 1398

سازندگان ویچر 3 از کمبود محتوای بازی وحشت داشتند!

امروز، و در آستانه غروب نسل هشتم، اگر بخواهیم نامزدی برای بهترین بازی نسل انتخاب کنیم، حتما نامی از ویچر 3 (Witcher 3) برده خواهد شد. بازی که گرچه چهار سال پیش منتشر شد، هنوز هم یکی از بهترین نمونه های تجارب دنیا باز است. با این احوال، تیم توسعه بازی در زمان...

16 آذر 1398

برگزاری کارگاه های بین المللی آموزش بازیگری در تئاتر شهر

به گزارش خبرنگاران، مجموعه تئاتر شهر با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و گروه تئاتر زندگی کارگاه های بین المللی آموزش بازیگری را در چند مرحله برگزار می نماید.

14 آبان 1398

داوران بازبین جشنواره تئاتر هرمزگان معین شدند، ارسال 26 اثر به دبیرخانه جشنواره

طی حکمی از سوی دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، مهدی عطایی دریایی، علیرضا زارعی و رضا جوشعار به عنوان داوران بازبینی سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی انتخاب شدند.

13 آبان 1398

تمرین آخر ناصر تقوایی هنوز ماندگار است

حدود یک دهه از ساخت دو مستند ناصر تقوایی درباره تعزیه می گذرد، اما کار جدی دیگری انجام نشده و معدود تعزیه های اصیلی که در این سال ها توسط چند تعزیه خوان قدیمی کشور اجرا شده یا می شوند به درستی مستندنگاری و نسخه برداری نشده اند.

2 آبان 1398

گردهمایی امروز در خانه سینما برای منوچهر عسگری نسب

مراسم بزرگداشت منوچهر عسگری نسب هنرمند فقید سینما امروز 3 شهریور ماه در خانه سینما برگزار می گردد.

30 شهریور 1398

نمایش دوقلوپ رنگ سیاه در سبزوار به روی صحنه رفت

تئاتر دو قلوپ رنگ سیاه اثر برگزیده جشنواره تئاتر معلولین در سبزوار به روی صحنه رفت .

16 اردیبهشت 1398