تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران

به گزارش مجله نایس پاتوق، عاون گردشگری وزیر فرهنگ ایتالیا بر گسترش روابط فرهنگی و توسعه دیپلماسی فرهنگی با ایران تاکید نمود و گفت: تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران نیز می تواند یاری زیادی در گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور داشته باشد.

تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا ارزان زمستان 99 همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز چهارشنبه 13 اردیبهشت در ملاقات با معاون گردشگری وزیر فرهنگ کشور ایتالیا که در محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران برگزار گردید، با تاکید بر این مطلب اضافه نمود: کوشش دولت تدبیر و امید بر واگذاری امور به صنوف مربوطه بوده، ولی هنوز دولت نقش گسترده ای در حوزه فرهنگ دارد.

وی با اشاره به معاونت ها و سازمان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به معرفی وظایف آن ها پرداخت و گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یکی از اقدامات معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه است و برگزاری نمایشگاه های کتاب استانی و بین المللی، جشنواره های حوزه کتاب و همچنین برگزاری کتاب سال از دیگر فعالیت های این معاونت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به مجموعه فعالیت های سارزمان سینمایی، سمعی و بصری اضافه نمود: ایران در بخش فعالیت های سینمایی در منطقه از سرآمدان است و در بخش بین المللی نیز به اسکار دست یافته است.

وی اضافه نمود: معاونت هنری نیز دارای فعالیت های گسترده ای در بخش های موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی است و موزه هنرهای معاصر تهران نیز دارای آثار ارزشمندی با برآورد ارزش 3 میلیارد دلار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر گسترش دیپلماسی فرهنگی تاکید بسیار دارد و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با داشتن 83 نمایندگی در کشورهای مختلف این وظیفه را بر عهده دارد.

وی در ادامه اضافه نمود: معاونت مطبوعاتی فعالیت های رسانه ای کشور را بر عهده دارد و در حال حاضر 8 هزار و 6 روزنامه و نشریه در کشور منتشر می گردد.

صالحی امیری بر گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور تاکید نمود و گفت: لازم است تفاهمنامه فی مابین دو کشور با پیش نویس جدید به امضای طرفین برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه نمود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی همکاری در همه حوزه های فرهنگی و هنری با کشور ایتالیا را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر رفت و آمد نخبگان دو کشور و توجه به شخصیت های فرهنگی یکدیگر تاکید نمود.

صالحی امیری گفت: ایران در منطقه کشوری امن است و این امنیت تصادفی نیست بلکه بر اساس رویکردی استراتژیک است. ما به هر نوع افراطی گری در منطقه و دنیا مخالف هستیم.

در ادامه این ملاقات معاون گردشگری وزیر فرهنگ کشور ایتالیا با اشاره به روابط خوب دو ملت گفت: به دلیل اشتراکات فرهنگی میان دو ملت گسترش روابط میان ایران و ایتالیا لازم است.

وی با تاکید بر نقش دیپلماسی فرهنگی در گسترش روابط، نقش نشریات و روزنامه ها را نیز در این جهت موثر برشمرد و اضافه نمود: سینمای ایران در ایتالیا و دنیا نیز شناخته شده است و حضور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نقطه عطفی در شناخت کتابخوانی است.

معاون وزیر فرهنگ ایتالیا با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بلونیا، گفت: در این نمایشگاه تصویرگران ایران در بخش کودک و نوجوان مورد توجه هستند و ایرانیان در این زمینه استعدادهای خوبی دارند.

وی اضافه نمود: تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران نیز می تواند یاری زیادی در گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور داشته باشد.

معاون وزیر ایتالیا گفت: این کشور نگاه ویژه ای نسبت به ایران دارد و از امنیت داخلی آن آگاه است و این امر منجر به افزایش گردشگران به این کشور می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 701

به "تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس دفتر فرهنگی ایتالیا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید