صنایع دستی

خبرنگاران اختصاص پنج میلیارد و 160 میلیون ریال وام به طرح های فناورانه در گیلان

آستارا - خبرنگاران - مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری گیلان از اختصاص پنج میلیارد و 160 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت برای تجاری سازی طرح های فناورانه 41 شرکت و فرد کارآفرین در حوزه های کشاورزی، تکنولوژی اطلاعات، مکانیک و الکترونیک خبر داد.

24 شهریور 1399

بیش از 200 بنای تاریخی در استان یزد بازسازی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 200 پروژه مرمتی بناهای تاریخی در استان یزد صورت گرفته است.

14 شهریور 1399

حاج کمال، نگین کاروانسراهای تهران

شهرستان رباط کریم در همه ادوار تاریخی به واسطه موقعیت جغرافیایی اش در راستا راه ابریشم و شاه راه خراسان از اهمیت سوق الجیشی خاصی برخوردار بوده و این اهمیت و نقش ارتباطی را امروزه بیش از هرچیز دیگر می توان در آیینه کاروانسرای حاج کمال دید.

8 شهریور 1399

کشف کتیبه خط پهلوی در تیمره خمین

محمد ناصری فر، نویسنده کتاب سنگ نگاره های تیمره گفت: تفاوت این کتیبه با دیگر کتیبه های خط پهلوی کشف شده در ایران(کتیبه های حاکمان) این است که این آثار خطی متعلق به مردمانی عادی و کسانی است که از قدرت های حاکمیتی به دور بوده اند.

2 شهریور 1399

برگزاری شب های صنایع دستی در محوطه باز

موسسه فرهنگی هنری صبا، در رویداد شب های صنایع دستی به مدت چهار شب به نمایش، فروش محصولات و کارگاه فراوری و خلق آثار صنایع دستی می پردازد.

23 مرداد 1399

هتل های فارس برای دوران پساکرونا آماده می شوند

جلسه هم اندیشی اعضای جامعه حرفه ای هتلداری استان فارس با معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در راستای توسعه گردشگری در دوران پساکرونا برگزار گردید.

14 تیر 1399

هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی بیش از 150هزار اقلام مختلف بهداشتی تولید کردند

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از مشارکت هنرمندان صنایع دستی استان با تولید بیش از 150هزار اقلام مختلف بهداشتی در راستای مقابله با کرونا خبر داد.

6 تیر 1399

سایت موزه گوهرتپه بهشهر ساماندهی خواهد شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از سامان دهی سایت موزه گوهرتپه در شهرستان بهشهر اطلاع داد.

1 تیر 1399

طرح جدا سازی کاخ صفی آباد مازندران اجرایی می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: طرح جداسازی ساختمان کاخ صفی آباد از مجموعه اصلی، پس از تأیید با نظارت اداره کل استان، شروع خواهد شد.

28 خرداد 1399

حفاظت و بازسازی آثار ثبت شده در آذربایجان غربی نیازمند تأمین اعتبار

نماینده منتخب مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی ملاقات و گفت وگو کرد.

21 خرداد 1399

ساختمان های بومگردی تعطیل شد

ولی الله تیموری، معاون گردشگری کشور هشدار می دهد: اگر وزارت کار و بانک ها هر چه سریعتر به یاری بومگردی ها نیایند این اشتغال ها برای همواره از بین خواهند رفت. با حرف نمی توان جلوی بیکاری را گرفت.

23 اردیبهشت 1399

پلمب 8 مجموعه گردشگری در استان اصفهان

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اصفهان از تعطیلی هشت مجموعه جدید خدمات رسان به گردشگران در سومین روز از فروردین ماه 1399 خبر داد.

21 اردیبهشت 1399

سکوت شورای شهر ابرکوه درباره تخریب بافت تاریخی، میراث پیگیر شد

به گزارش خبرنگاران، با گذشت چند ماه از انتشار گزارش خبرنگاران با عنوان از سرگیری تخریب بافت تاریخی ابرکوه/ ادامه تخریب در روزهای آینده که بازتاب گسترده ای در استان و کشور داشت، شورای اسلامی شهر ابرکوه تا به امروز هیچ عکس العملی در این زمینه نشان نداده...

27 فروردین 1399

لزوم حفاظت از کویر لوت، پایه گذاری جنبش حفاظت از آثار طبیعی کرمان

به گزارش خبرنگاران، محمود وفایی شنبه شب در جمع اولین فارغ التحصیلان دوره راهنمایان طبیعت گردی استان کرمان با اشاره به اینکه راهنمایان طبیعت گردی به عنوان پرچم داران و حافظین طبیعت خداوندی محسوب می شوند، گفت: باید نام شما به عنوان اولین هنرجویان دوره...

26 فروردین 1399

نگرانی از تنزل آثار تاریخی به بنگاه های مالی و ابزار درآمدزایی

1184 تن از کارشناسان و فعالان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای سرگشاده به دکتر روحانی، دغدغه هایشان درباره انتخاب رییس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور را با رییس جمهور در میان گذاشتند.

25 اسفند 1398

خانه باغ های ابرکوه در قالب طرح های مشارکتی مرمت شد

محمدمهدی شرافت در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به وجود تعداد زیادی خانه باغ قدیمی با معماری های ارزشمند در شهرستان ابرکوه گفت: این خانه باغ ها در قالب طرح های مشارکتی مرمت و بازسازی شده و در راستای توسعه صنعت گردشگری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

22 اسفند 1398

کاخ دنیا نمای اصفهان آماده بازسازی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: بازسازی کاخ دنیا نما در شورای فنی میراث فرهنگی تأیید شده است و طبق توافق شهرداری با میراث، تا سفت کاری به عهده شهرداری و بخش نازک کاری به عهده میراث فرهنگی باشد.

18 اسفند 1398

شب گردشگری ایران و چین لغو شد

شب گردشگری ایران و چین به دنبال شیوع وبروس کرونا و جلوگیری از سرایت آن، لغو شد.

7 اسفند 1398

65 درصد گردشگران ورودی به کشور را گردشگران مذهبی تشکیل می دهند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 65 درصد گردشگران ورودی به کشور را گردشگران مذهبی تشکیل می دهند.

5 اسفند 1398

تنها هتل گردشگری گچساران در کما، اعمال نرخ سود 32 درصد توسط بانک عامل

اعمال نرخ سود 32 درصد توسط بانک صادرات کهگیلویه و بویراحمد برای تنها هتل گردشگری 4 ستاره شهرستان گچساران و به کما رفتن این هتل مهم ترین مباحث مطرح شده در نشست کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری کهگیلویه و بویراحمد بود.

30 بهمن 1398
تعداد: (56)