معماری و عمران

همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان لرستان برگزار گردید

همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان که در سالن همایش اتاق بازرگانی لرستان برگزار گردید. حسین سلاح ورزی، نائب رئیس اتاق ایران و رئیس اتاق خرم آباد در این مراسم گفت: همه ساله همایش تجلیل از صادرکنندگان در پاییز برگزار می شد اما سال جاری به دلیل شرایط...

21 فروردین 1400

31 ردیف درخواست مجوز امحاء اوراق راکد تصویب شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، جلسه 357 شورای اسناد ملی ایران به صورت مجازی به عنوان آخرین جلسه این شورا در سال 1399 برگزار شد. در این جلسه 2 ردیف درخواست مجوز امحای اوراق راکد مربوط به سازمان تبلیغات اسلامی و...

14 فروردین 1400

فیلم سه روز و سه قتل؛ ژانر ترسناک یا معمایی؟!

سیاه و سفید، تدوین، شکل کلاژی تصاویر و البته احساس ترس و قتل که معمولا در فیلم های آن موقع قابل مشاهده است، اما در برابر ایجاد دلهره مقاومت کردم.

27 اسفند 1399

خبرنگاران نیروهای نظامی امنیتی عراق برای حمله گسترده به تروریست ها آماده شدند

بغداد - خبرنگاران- دستگاه های نظامی و امنیتی عراق، درپی انفجار تروریستی اخیر شهر بغداد و حمله شب گذشته عناصر داعش به نیروهای سازمان الحشد الشعبی، طرح های گسترده ای را در مناطق مختلف این کشور برای مقابله با تروریست ها و عملیات پیشدستانه علیه آنها به اجرا...

15 اسفند 1399

خبرنگاران شهردار: طرح بازآفرینی کاروانسرای شاه عباسی سمنان تدوین شده است

سمنان - خبرنگاران - شهردار سمنان گفت: طرح بازآفرینی کاروانسرای تاریخی شاه عباسی سمنان برای بازدید گردشگران تدوین شده است.

8 اسفند 1399

مراسم تحلیف بایدن

مراسم تحلیف چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا هم اکنون شروع شد.

3 اسفند 1399

خبرنگاران طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا در تهران شروع شد

تهران- خبرنگاران- شهردار منطقه 11 تهران گفت: فاز یک و دو طرح بازسازی بازارچه 100 ساله نائب آقا که از اواخر دوران قاجار در خیابان فروزش به جای مانده؛ از سوی اداره زیبا سازی در دست تهیه است.

8 بهمن 1399

نحوه اجرای نمای رومی با سنگ از تهیه نقشه تا اسکوپ سنگ و معرفی متخصص

نحوه اجرای نمای رومی با سنگ شامل چندین مرحله ویژه است که نتیجه نهایی آن، ایجاد نمایی با الهام از ساختمان های روم باستان است. اینکه یک نوع معماری کلاسیک در عهد باستان اکنون آن هم در ایران به یک مُد روز با عنوان لوکس سازی تبدیل شده است.

3 بهمن 1399

مسکن ملی کمبود زمین ندارد

بر اساس صحبتهای مسئولان وزارت راه و شهرسازی تامین زمین بخش عمده 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن صورت گرفته و در معدودی از آنها که حدود 8000 واحد می گردد کارهای اختصاص زمین در حال اجرا است. وزارت راه و شهرسازی همچنین برنامه ریزی برای تامین زمین پروژه های...

29 دی 1399

ملک جماران؛ ریاستجمهوری چگونه شورا و شهرداری را دور زد

پس از گذشت چند ماه از تخریب ملک جنجالی ریاست جمهوری در محله جماران حالا خبر می رسد که محدودیت ارتفاعی ساخت و ساز در محله جماران لغو شده است و نهاد ریاست جمهوری می تواند ملک مورد نظر را دوباره با طبقات مورد نظرش بسازد. بعضی از اعضای شورای شهر می گویند ای...

29 دی 1399

روستایی حاشیه ای که به وسیله گردشگری به روستای هدف تبدیل شد

خبرگزاری مهر/ این خبر پیرامون روستایی حاشیه ای که به وسیله گردشگری به روستای هدف تبدیل شد، برای شما نگارش شده است.

30 آذر 1399

سلطانیه نیازمند توسعه گردشگری است

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان پنجشنبه 22 آبان ماه امیر ارجمند به همراه معاونان اداره کل با نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان سلطانیه ملاقات کرد و در ابتدای این نشست به...

24 آذر 1399

8 پیشنهاد برای استفاده مفید و بهینه از گوشی قدیمی

بیشتر اوقات، هیجان خرید یک گوشی تلفن همراه جدید با یک حسرت آزاردهنده همراه است. شما باید از گوشی قدیمی که شاید چندین سال بهترین و همراه ترین دوست شما بوده؛ جدا شوید.

17 آذر 1399

معرفی جاذبه های گردشگری ژاپن

جاذبه های گردشگری ژاپن به دلیل چندین جزیره ای بودن این کشور باعث شده جاذبه های طبیعی و جاذبه های تاریخی منحصر به فردی در ژاپن مشاهده گردد.

10 آذر 1399

عذرخواهی رهبر کره شمالی از مردم به دلیل مسائل مالی: خجالت می کشم

خجالت می کشم زیرا من به هیچ وجه نتوانستم در برابر اعتماد بی نهایت شما، چیزی ارائه کنم.

21 آبان 1399

خبرنگاران گواهی کشف در 19 محدوده معدنی آذربایجان غربی صادر شد

ارومیه- خبرنگاران- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در نیمه نخست امسال، گواهی کشف در 19 محدوده معدنی استان صادر شد که 46 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

20 آبان 1399

بورل: اروپا همچنان تحریم تسلیحاتی علیه ایران را حفظ خواهد نمود

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه همچنان تحریم تسلیحاتی علیه ایران را حفظ می نماید.

19 آبان 1399

بسترها را برای ورود گردشگران آماده کنید

ایسنا/ براساس آخرین سخنان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، بسترها را برای ورود گردشگران آماده کنید.

17 آبان 1399

خبرنگاران 6 معدن مهم در خراسان رضوی به مزایده گذاشته می گردد

مشهد- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استانداری خراسان رضوی گفت: 6 معدن این استان که از صاحبان آن سلب صلاحیت شده است به مزایده عمومی گذاشته می گردد.

6 آبان 1399

طرح کمپ گردشگری آب بر چای در شهرستان طارم اجرا می گردد

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از تکمیل عملیات اجرایی طرح گردشگری منطقه آب بر چای در شهرستان طارم اطلاع داد.

19 مهر 1399
تعداد: (55)