پرداخت وام 360 میلیون تومانی برای بازسازی آثار تاریخی

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، پرداخت وام 360 میلیون تومانی برای بازسازی آثار تاریخی صورت می پذیرد.

پرداخت وام 360 میلیون تومانی برای بازسازی آثار تاریخی

محمد آئینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تعریف و ابلاغ تسهیلات بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در بافتهای تاریخی فرسوده اطلاع داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری نشستی با شهرداران شهرهای مختلف در مورد برون رفت از محدودیت ها، مصوبات ستاد بازآفرینی شهری ایران را تشریح کرد و گفت: با پیشنهاد مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای تعریف تسهیلات خاص بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی و ابنیه واقع در بافتهای تاریخی در جلسه 16 خرداد امسال این موضوع در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران توضیح داد: برای نخستین بار سرفصل جدیدی در سیستم بانکی کشور برای پرداخت تسهیلات در بافت تاریخی ایجاد شد.

آئینی شرح داد: براساس این مصوبه که 24 خرداد امسال به تمامی بانکهای کشور ابلاغ شد، تسهیلات بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی و ابنیه در بافتهای تاریخی در سقف های 360، 320، 280، 240 و 200 میلیون تومان به ترتیب در شهرهای تهران، شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، مراکز استانها، سایر شهرها و روستاها با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و دوره بازپرداخت حداکثر 5 ساله معین شده است.

وی ادامه داد: متقاضیان بازسازی و مقاوم سازی بافتهای تاریخی در طول دوره بازسازی می توانند از تسهیلات ودیعه مسکن برای اسکان موقت با سقف های 100، 70 و 40 میلیون تومان به ترتیب در شهرهای تهران، سایر کلانشهرها و سایر شهرها به شکل قرض الحسنه و بازپرداخت 5 ساله استفاده نمایند.

آئینی فرصتهای ایجاد شده را گامهای دولت برای تشویق مردم به نوسازی و مقاوم سازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد و بعلاوه سکونتگاه هایی پیرامون بافتهای تاریخی برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا با این اقدامات نوسازی بافتها در سراسر کشور سرعت بگیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 3 تیر 1402 بروزرسانی: 3 تیر 1402 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2229

به "پرداخت وام 360 میلیون تومانی برای بازسازی آثار تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام 360 میلیون تومانی برای بازسازی آثار تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید