خبرنگاران روسیه: آمریکا باید مفاد قطعنامه 2231 را بطور کامل اجرا کند

به گزارش مجله نایس پاتوق، مسکو - خبرنگاران - میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین توضیح داد که آمریکا باید مفاد قطعنامه 2231 شورای امنیت را بطور کامل اجرا کند.

خبرنگاران روسیه: آمریکا باید مفاد قطعنامه 2231 را بطور کامل اجرا کند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین روز آدینه در توئیتی نوشت: بازگشت احتمالی آمریکا به برجام، نیازمند اجرای کامل مفاد معامله هسته ای و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است.

وی توضیح داد: موضوع بازگشت آمریکا به برجام در نشست 6 آوریل به طور فشرده بحث خواهد شد

وی گفت: روسیه اینکه کوشش می گردد برجام از حرف به عمل تبدیل گردد را بسیار مثبت ارزیابی می نماید .

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در توئیت دیگری اعلام نمود: در نشست برخط امروز کمیسیون مشترک برجام، شرکت نمایندگان ازجمله ایران دورنمای بازگشت کامل آمریکا به معامله هسته ای را پذیرفته و بر آمادگی برای حل تدریجی این مساله با کوشش های مشترک تاکید کردند.

خبرنگار ارشد وال استریت ژورنال مدعی شد که آمریکا در نشست آینده کمیسیون مشترک برجام در وین حضور خواهد داشت اما مذاکرات مستقیم با آمریکا در کار نیست.

به گزارش خبرنگاران، لارنس نورمن روز آدینه در سرانجام نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام در توئیتی ادعا کرد: تمام طرف ها از جمله آمریکا، هفته آینده در وین برای گفت وگو پیرامون احیای برجام گردهم خواهند آمد. اما دراین مقطع دست کم مذاکرات مستقیمی بین ایران و آمریکا انجام نخواهد شد.

وی اضافه نمود برنامه از این قرار است که در این مقطع کارشناسان مذاکرات را به سمت جلو راهنمایی نمایند.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین دو ساعت پیش در توئیتی با بیان اینکه نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام سرانجام یافت، گفت: مباحث کاملاً منظم و حرفه ای بود و ادامه خواهد داشت به نظر می رسد طرف های توافق برای آن آمادگی دارندو در جهت درستی قرار داریم اما راه پیش رو آسان نخواهد بود.

اولیانوف همچنین نوشت: وزارت خارجه آمریکا از نشست برخط کمیسیون برجام با شرکت ایران و سایر شرکت نمایندگان در معامله هسته ای استقبال کرد.

وی اضافه نمود: این امر نشانه دیگری از تغییر قابل توجه در موضع آمریکا است که در زمان حاضر باید به اقدامات عملی تبدیل گردد.

به گزارش خبرنگاران از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه نشست آنلاین کمیسیون مشترک برجام با حضور نمایندگان ایران و 1+4 امروز برگزار گردید.

اتحادیه اروپا شب گذشته با صدور بیانیه ای از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت های امور خارجه ایران و گروه 1+4 روز آدینه 13 فروردین به صورت مجازی خبر داده بود.

در بیانیه گفته شد: نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست انریک مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه به نمایندگی از جوسپ بورل هماهنگ نماینده برجام برگزار می گردد و سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ریاست هیات ایرانی را بر عهده دارد.

در بیانیه خاطرنشان شد: در این نشست شرکت نمایندگان پیرامون دورنمای احتمال بازگشت ایالات متحده آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق توسط تمام طرف ها رایزنی خواهد شد.

میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین به تازگی در گفت وگویی تلویزیونی اعلام نمود: وضع احیای برجام در یک و نیم تا دو ماه آینده روشن می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1564

به "خبرنگاران روسیه: آمریکا باید مفاد قطعنامه 2231 را بطور کامل اجرا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه: آمریکا باید مفاد قطعنامه 2231 را بطور کامل اجرا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید