خبرنگاران اختلاف رییس جمهوری تونس با نخست وزیر درباره تغییر کابینه

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران - خبرنگاران - قیس سعید رییس جمهوری تونس دوشنبه شب با اقدام نخست وزیر این کشور برای تغییر اعضای کابینه دولت مخالفت کرد.

خبرنگاران اختلاف رییس جمهوری تونس با نخست وزیر درباره تغییر کابینه

به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، سعید گفت: نخست وزیر در تغییرات دولت به روال مقرر در قانون اساسی احترام نگذاشت.

وی اضافه نمود: برخی طرف ها در تونس سعی کردند مانع پیشرفت در پرونده بازگرداندن اموال توقیف شده شوند.

رییس جمهوری تونس همچنین گفت که او سوگند قانون اساسی وزیرانی را که متهم به فساد هستند را نمی پذیرد. هرکس که با این مسأله مرتبط است، نمی تواند سوگند یاد کند. سوگند یاد کردن یک امر شکلی نیست، بلکه یک اقدام اساسی است.

سعید همچنین با ابراز نارضایتی از عدم حضور زنان در لیست وزرای کابینه، گفت که زنان کاملا قادر به مسؤولیت پذیری هستند و می توانند حقیقت را بگویند و بشنوند.

هشام المشیشی نخست وزیر تونس شنبه هفته گذشته بیان نمود که 11 وزیر کابینه دولت از جمله وزیر بهداشت، دادگستری، کشور، انرژی و کشاورزی را تغییر داده است.

نخست وزیر تونس همچنین آغاز اصلاحات ضروری در اقتصاد تونس را از مهم ترین چالش های پیش روی این کشور خواند.

هشام المشیشی سپتامبر 2020 (شهریور و مهر 99) پس از ماه ها تنش سیاسی در تونس به عنوان نخست وزیر این کشور معین شد. وی در دولت الیاس فخفاخ وزیر کشور بود.

تونس با گذشت یک دهه از انقلاب سال 2011 میلادی همچنان درگیر ناآرامی های اجتماعی و اختلافات سیاسی است و به رغم تغییر نظام، تغییر قانون اساسی، برگزاری چندین انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری، این کشور همچنان درگیر نابسامانی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1433

به "خبرنگاران اختلاف رییس جمهوری تونس با نخست وزیر درباره تغییر کابینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اختلاف رییس جمهوری تونس با نخست وزیر درباره تغییر کابینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید