ترامپ: چین همه چیز را درباره شیوع کرونا بگوید

به گزارش مجله نایس پاتوق، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه هم بر فرضیه آزمایشگاهی بودن ویروس کرونای جدید که شواهدی در تأیید آن وجود ندارد اصرار کرد.

ترامپ: چین همه چیز را درباره شیوع کرونا بگوید

به گزارش گروه سیاسی مجله نایس پاتوق، با آنکه فرضیه آزمایشگاهی بودن ویروس کرونای جدید از سوی مجامع علمی و حتی مقام های دولت آمریکا دائماً رد می شود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه هم بر تلاش خود برای نسبت دادن شیوع این ویروس به چین ادامه داد و گفت که چین باید همه چیز را درباره شیوع این ویروس بگوید.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا هم که همانند ترامپ بر نسبت دادن شیوع کرونا به چین اصرار دارد روز یکشنبه مدعی شد شواهد زیادی وجود دارند که نشان می دهند این ویروس از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است. او با وجود این، جمع بندی نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر اینکه این ویروس ساخته دست بشر نیست را به چالش نکشید.

موسسه ویروس شناسی ووهان که زیر مجموعه دولت چین است هم ادعاهای برخی مقام های دولت آمریکا در خصوص نقش چین در گسترش این ویروس را رد کرده است. بسیاری از متخصصان و کارشناسان گفته اند معتقدند این ویروس از طریق حیوانات به بدن انسان منتقل شده است.

ترامپ که قبل از سفر به آریزونا در جمع مجله نایس پاتوق صحبت می کرد مدعی شد ایالات متحده آمریکا به زودی گزارشی درباره خاستگاه ویروس کرونا منتشر خواهد کرد. رئیس جمهور آمریکا با وجود این جزئیات بیشتری در این خصوص آشکار نکرد.

ترامپ که در هنگام آغاز شیوع ویروس کرونا از پاسخ چین به آن تمجید کرده بود امروز سه شنبه گفت: ما گزارش مشخصی به مرور زمان در این خصوص منتشر خواهیم کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در این خصوص صحبت نکرده است. او گفت: ما می خواهیم آنها شفاف باشند. می خواهیم بدانیم چه اتفاقی افتاده تا دیگر هرگز تکرار نشود.

فرضیه ای که ترامپ بر آن اصرار دارد حتی در میان دولت او هم بارها به چالش کشیده شده است. امروز سه شنبه آنتونی فاوچی، مشاور ارشد دونالد ترامپ در امور پزشکی هم بر شکل گیری طبیعی و غیردستکاری شده این ویروس تأکید کرد.

فاوچی در مصاحبه ای با نشریه نشنال جیوگرافیک گفت: اگر شما تکامل این ویروس و آنچه در حال حاضر وجود دارد را در نظر بگیرید [شواهد علمی] تمایل بسیار بسیار شدیدی به این سمت دارند که این ویروس نمی تواند به صورت مصنوعی یا دستکاری شده ایجاد شده باشد.

مشاور ارشد ترامپ در بخش دیگری از سخنانش شرح داد که این ویروس به صورت طبیعی ایجاد شده و بعد وارد بدن گونه های جانوری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 986

به "ترامپ: چین همه چیز را درباره شیوع کرونا بگوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: چین همه چیز را درباره شیوع کرونا بگوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید