ادعای تازه ترامپ درباره واکسن و داروی کرونا

به گزارش مجله نایس پاتوق، ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد ایالات متحده در تولید واکسن و دارو برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا پیشرفت فوق العاده ای داشته است و به زودی خبر آن را منتشر می کند.

ادعای تازه ترامپ درباره واکسن و داروی کرونا

دونالد ترامپ روز دوشنبه در جمع خبرنگاران که مایک پنس معاون اول، استیون منوچین وزیر خزانه داری، میچ مک کانل و کووین مک کارتی رهبر اکثریت و اقلیت جمهوریخواه در سنا و مجلس کنندگان هم حضور داشتند، این مطلب را عنوان نمود.

وی با چینی خواندن ویروس کرونا افزود: آنها می توانستند آن را متوقف کنند اما این کار را نکردند. ما گزارش های زیادی داریم که این ویروس از چین آمد و آنها می توانستند جلوی آن را بگیرند.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: آنها از گسترش آن در چین جلوگیری کردند اما جلوی شیوع آن به جهان را نگرفتند. آنها می بایست آن را متوقف می کردند و می توانستند. آنها در این رابطه شفاف هم نبودند.

ترامپ اضافه کرد: صبح امروز با (امانوئل مکرون) رئیس جمهوری فرانسه و همچنین (عبدالفتاح السیسی) رئیس جمهوری مصر صحبت کردم که گفت وگوی بسیار خوبی بود.

وی با بیان اینکه روز جمعه در سراسر جهان شاهد افزایش جان باختگان ناشی از کرونا بودیم، اظهار کرد: وقتی به خبرهای محلی نگاه می کنید همه آنها درباره آمریکا است اما هرگز درباره آنچه که در جهان می گذرد حرفی نمی زنند.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد: شرایط در مکزیک، برزیل، کشورهای زیادی در اروپا و روسیه که مشکل فوق العاده ای دارد، به سمت وحشتناکی پیش می رود. این یک مشکل جهانی است.

ترامپ همچنین اظهار کرد در این هفته همچون هفته های پیشین نشست های خبری مربوط به کرونا را از سر می گیرد و افزود: من فکر می کنم کارهای زیادی درباره واکسن و دارو انجام شده است. شرکت های بزرگی روی آن کار می کنند و موفقیت های زیادی در گذشته داشته اند.

وی با بیان اینکه تا به امروز رمدیسیور نتیجه خوبی برای درمان بیماران کرونایی داشته است، گفت ما با سراسر جهان درباره واکسن و داروی کرونا در حال تعامل هستیم.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که کاهش اقتصادیات تا چه اندازه می تواند در بهبود شرایط اقتصادی فعلی کمک کننده باشد، گفت: این کار باعث ذخیره سازی بزرگ برای مردم می شود.

ترامپ افزود: فکر می کنم شرکت ها را تشویق می کند تا کارکنان خود را بازگردانند تا آنها را حفظ کنند. از این رو، کاهش اقتصادیات بسیار مهم است. ما در حال کار بر روی آن هستیم.

وی با بیان اینکه البته روی موضوعات زیادی بحث کرده ایم، ادامه داد: ما بر روی تقریبا 10 موضوع بحث کردیم اما کاهش اقتصادیات یکی از بسیار مهم ها است.

رئیس جمهوری آمریکا درباره شرایط پورتلند در ایالت اورگان و اعزام نیروهای گارد ملی به آنجا هم گفت: پورتلند به طور کلی از کنترل خارج شده بود. دموکرات ها و لیبرال دموکرات ها هیچ ایده ای برای اجرا نداشتند.

ترامپ افزود: آنها برای 51 روز شهر را تخریب و غارت کردند و سطوح مختلف فساد وجود داشت. آنچه که جریان دارد باور کردنی نیست. آن وقت فرمانداران می گویند به کمک نیاز نداریم.

وی ادامه داد: شرایط در شیکاگو چگونه است؟ من خواندم که تعداد زیادی در آخر هفته در این شهر کشته شدند. ما به نیویورک نگاه می کنیم، ببینید چه خبر است. همه اینها با دموکرات ها، لیبرال دموکرات ها و دموکرات های چپگرا اداره می شوند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: ما نمی توانیم چنین اتفاقاتی در شهرها بیفتد. در نیویورک 348 حادثه جنایی رخ داده است. فرمانداران موظفند کاری انجام دهند. اگر آنها نتوانند کاری انجام دهند ما باید اقدام کنیم.

ترامپ اظهار کرد: ببینید در نیویورک چه اتفاقی افتاد، یک زن مورد هدف قرار گرفت تنها به این دلیل که گفت ایا می شود لطفا فشفشه پرتاب نکنید؟ آنها هشت بار به سمت او شلیک کردند و او مرد.

وی افزود: این تمدن ما نیست و پلیس هم می ترسد اقدامی کند. آنها برای هر اقدامی محدود شده اند و نمی توانند کاری کنند. همه این شهرها همچون شیکاگو، نیویورک، اوکلند، بالتیمور، فیلادلفیا و دیترویت توسط دموکرات های لیبرال اداره می شوند.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: نمی توانیم اجازه دهیم چنین چیزی در کشور ادامه یابد. نیروهای اعزامی به پورتلند به خوبی کارشان را در مدت کوتاهی انجام داده اند و هیچ مسئله ای نیست.

ترامپ معترضان را هرج و مرج طلب نامید و گفت: مردم می گویند اینها معترض هستند در حالی که اینها آنارشیست و هرج ومرج طلب هستند. اینها از کشور نفرت دارند و ما نمی توانیم اجازه دهیم، پیش بروند.

وی افزود: فرماندار، شهردار و سناتورها از این افراد می ترسند. این دلیلی است که نمی خواهند به آنها کمک شود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1094

به "ادعای تازه ترامپ درباره واکسن و داروی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای تازه ترامپ درباره واکسن و داروی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید