فائوچی: اختلافات سیاسی عامل مرگ نیم میلیون آمریکایی بود

به گزارش مجله نایس پاتوق، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آنتونی فائوچی مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا، می گوید طی یک سال گذشته، اختلاف های سیاسی تاثیر بسزایی در میزان قابل توجه مرگ و میرهای ناشی از کرونا در آمریکا داشته است.

فائوچی: اختلافات سیاسی عامل مرگ نیم میلیون آمریکایی بود

در حالیکه روز دوشنبه، شمار مبتلایان کرونا در ایالات متحده از 28 میلیون نفر عبور کرد؛ رقم فوتی ها نیز به 500 هزار و 54 نفر رسید.

یکی از مسائلی که به شیوع کرونا در آمریکا دامن زد؛ مقاومت کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در برابر استفاده از ماسک بود.

فائوچی در ادامه افزود: حتی در بهترین شرایط، وقوع این همه گیری یک مشکل بزرگ است حال آنکه این قضیه را که چطور کشوری ثروتمند مانند آمریکا بیشترین تلفات را در سطح جهانی دارد؛ توجیه نمی کند.

در حالی که آمریکا 4 درصد از جمعیت جهان را به خود اختصاص می دهد؛ حدود 20 درصد از مرگ های ناشی از کووید 19 را شامل می شود.

فائوچی در نهایت گفت: البته همه تقصیرات را نمی توان گردن ترامپ انداخت اما بی رغبتی سران ارشد آمریکا به انجام همه اقداماتی که پشتوانه علمی داشت، عاملی معین کننده در تلفات این کشور بود. این بدترین چیزی است که در حوزه بهداشت و درمان طی یک قرن اخیر برای آمریکا رخ داده است و چند دهه بعد، مردم درباره اینکه سال 2020 و احتمالا 2021، چقدر وحشتناک بوده است، صحبت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1468

به "فائوچی: اختلافات سیاسی عامل مرگ نیم میلیون آمریکایی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائوچی: اختلافات سیاسی عامل مرگ نیم میلیون آمریکایی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید