آمار رسمی تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان 1000 تا از رقم واقعی کمتر است

به گزارش مجله نایس پاتوق، روزنامه نیویورک تایمز با استناد به مقام های آمریکایی، اروپایی و افغان گزارش کرد، تعداد 3500 سرباز آمریکایی در افغانستان مستقر هستند که به میزان 1000 تا بیشتر از رقمی است که رسما توسط واشنگتن افشا شده است.

آمار رسمی تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان 1000 تا از رقم واقعی کمتر است

واشنگتن روز 15 ژانویه گفت، پنتاگون به طور کامل دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق برای کاهش تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان از 14000 نفر به 2500 نفر را اجرا کرده است. در این میان تیم جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا هنوز تصمیم نهایی را در مورد اینکه توافق ترامپ با طالبان را اجرا کرده و تعداد 2500 سرباز باقی مانده را تا اول مه از افغانستان خارج سازد، اتخاذ نکرده است.

لورل میلر، یک مقام ارشد سابق وزارت امور خارجه آمریکا که در زمینه دیپلماسی افغانستان و پاکستان کار کرده به نیویورک تایمز گفت: تا حدی این جا انداختن ارقام بازتاب خودسر عمل کردن در وسواس سیاسی به اعلام ارقام مشخص است.

به گفته یک مقام ارشد آمریکایی، این تفاوت زیاد در ارقام با این حقیقت که برخی نیروهای عملیات ویژه و واحدهای موقت در افغانستان بدون ثبت رسمی حضور دارند توضیح داده می شود. این نیروها به گفته یک منبع دیگر، شامل تکاوران ویژه ارتش از واحد نیروهای فرماندهی عملیاتهای ویژه مشترک هستند.

نیویورک تایمز متذکر شد که بیشتر بودن تعداد سربازان مستقر در این کشور به نسبت آنچه که وزارت دفاع آمریکا رسما فاش ساخته یک عرف رایج است که در قبال سوریه تا یمن و مالی هم استفاده شده است.

به گزارش اسپوتنیک، پنتاگون تاکید دارد که تعداد سربازان در افغانستان همچنان 2500 نفر است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در نامه ای برای اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در اوایل ماه جاری میلادی که به بیرون درز کرد به طرح چند پیشنهاد درخصوص چگونگی تسریع فرآیند صلح در افغانستان شامل یک توافق بازبینی شده برای کاهش 90 روزه خشونتها و یک کنفرانس تسهیل شده توسط سازمان ملل با دست اندرکاران بین المللی از جمله روسیه، چین، هند، ایران و پاکستان پرداخته است.

طبق گزارش نیویورک تایمز، در این نامه از رئیس جمهور افغانستان خواسته شده تا فوریت لحن من (بلینکن) را درک کند و این نامه از سوی اشرف غنی به عنوان یک تحقیر شخصی دریافت شده است.

ماه گذشته میلادی لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد، خروج سربازان آمریکایی طبق برنامه زمانی تنها در صورتی که طالبان به اجرای شرایطش در توافق از جمله کاستن از خشونتها و قطع روابط با سازمان های تروریستی بپردازد، ادامه یافته و تا ماه مه تکمیل می شود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1496

به "آمار رسمی تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان 1000 تا از رقم واقعی کمتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار رسمی تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان 1000 تا از رقم واقعی کمتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید