گروه مخفیانه رابرت اقتصادی برای همکاری با مقام های ترامپ ضد ایران

به گزارش مجله نایس پاتوق، منابع خبری گزارش داده اند نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در قالب تیمی مخفیانه در حال رایزنی با تندروترین سیاستمداران ضد ایرانی از جمله مقام های دولت دونالد ترامپ هستند.

گروه مخفیانه رابرت اقتصادی برای همکاری با مقام های ترامپ ضد ایران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، روزنامه انگلیسی تهران تایمز در خبری اختصاصی فاش نموده رابرت اقتصادی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران گروهی مخفیانه برای مشورت گرفتن از تندروترین کارشناسان ضد ایرانی از جمله مقام های دولت دونالد ترامپ تشکیل داده است.

روزنامه تهران تایمز با اشاره به فشارهای دولت های اروپایی روی ایران برای بازگشت به میز مذاکرات نوشته دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا همزمان با این فشارها مشغول همکاریی های تنگاتنگ با گروهی از افراطی ترین کارشناسان ضد ایرانی برای تخریب مذاکرات وین در صورت شروع آن بوده است.

تایمز می نویسد: رابرت اقتصادی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با تیمی مبهم و مخفی متشکل از مقام های سابق ترامپ و کارشناسان ایرانی اندیشکده های محافظه کار در تماس بوده است.

این روزنامه در ادامه نوشته است: این تیم سری و بی سر و صدا که در میان اعضایش به گروه سیاست گذاری در قبال ایران شناخته شده اعضایی مانند الیوت آبرامز، نماینده ویژه دولت سابق آمریکا در امور ایران، دنیس راس، دیپلمات سابق و عضو ارشد اندیشکده واشنگتن برای سیاست های خاور نزدیک و مایکل سینگ، از مدیران اندیشکده واشنگتن را شامل می گردد.

تهران تایمز نوشته طبق اسنادی که به رویت این روزنامه رسیده وجود این گروه و جلساتش قرار بوده مخفی و غیرعلنی باشد، اگرچه بسیاری از دیگر کارشناسان تندرو ضد ایرانی مانند ری تکیه، حسیب جی صباغ، عضو ارشد اندیشکده مطالعات خاورمیانه در شورای روابط خارجی و مارک دابوویتز، مدیر عامل بنیاد دفاع از دموکراسی ها از تشکیل چنین گروهی باخبر بوده اند.

این گروه مشورتی، جدیدترین کوشش دولت جو بایدن برای در پیش گرفتن سیاستی فراحزبی در قبال ایران در فضای ظاهراً دو قطبی آمریکا به تعداد می رود. تهران تایمز می گوید این اقدام، بر خلاف توهمات کسانی است که معتقدند دولت بایدن تفاوتی با دولت سابق آمریکا در قبال ایران دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1751

به "گروه مخفیانه رابرت اقتصادی برای همکاری با مقام های ترامپ ضد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه مخفیانه رابرت اقتصادی برای همکاری با مقام های ترامپ ضد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید