پیش&zwnjبینی بازدهی سالانه 58 درصدی برای صندوق ثروت

به گزارش مجله نایس پاتوق، عضو کمیته سرمایه گذاری صندوق خصوصی ثروت عمر این صندوق را 7 سال ذکر کرد و اضافه نمود: طول عمر سرمایه گذاری آن نیز 6 سال است و سال آخر نیز مربوط به انحلال صندوق، شناسایی سودی که در چند سال گذشته و از طریق سرمایه گذاری صندوق به وجود آمده و نیز تقسیم آن به صاحبان صندوق خواهد بود.

پیش&zwnjبینی بازدهی سالانه 58 درصدی برای صندوق ثروت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، بازار ابزارهای نوین اقتصادی فرابورس از امروز شاهد پذیره نویسی واحدهای صندوق سرمایه گذاری خصوصی ثروت آفرین فیروزه در نماد ثروت است و به همین مناسب سیدمحمدحسن ملیحی مدیرعامل سرمایه گذاری سبحان و عضو کمیته سرمایه گذاری این صندوق در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه توضیحاتی درباره محور فعالیت، هدف از تشکیل این صندوق و چگونگی حضور در فرایند پذیره نویسی آن به خبرنگاران ارائه کرد.

ملیحی در این نشست با بیان اینکه صندوق سرمایه گذاری ثروت دومین صندوق سرمایه گذاری از نوع خصوصی در بازار سرمایه است، گفت: بهره گیری از ظرفیت های این ابزار سال هاست که در دنیا متدوال بوده و در کشورمان نیز معمولا جای خالی ابزارهایی که از شرکت های کوچک و متوسط، پروژه ها و شرکت های دانش بنیان حمایت کنند، خالی بود.

به گفته او ما همواره با معضلی روبه رو بودیم که SMEها به درستی نمی توانستند از حمایت ها و ظرفیت های بازار سرمایه برای امر تامین اقتصادی بهره مند باشند، اما با حضور و وجود ابزارهای جدید نظیر صندوق های جسورانه و خصوصی مورد حمایت قرار می گیرند.

ملیحی درباره شیوه عمل و فعالیت صندوق سرمایه گذاری خصوصی و جسورانه مطرح نمود: از طریق وجوه و سرمایه هایی که در صندوق های جسورانه و خصوصی جمع آوری می شود، می توانیم به اصلاح ساختارهای اقتصادی و شیوه های مدیریتی شرکت ها و صنایع کوچک و متوسط، شرکت های دانش بنیان و به طور کلی شرکت هایی که به اصلاح ساختار نیاز دارند، ورود کنیم و با اصلاح ساختارهای اقتصادی، مدیریتی و مشاوره های لازم باعث تحول در این شرکت ها و رشد و توسعه آن ها شویم.

ملیحی استراتژی اصلی صندوق سرمایه گذاری خصوصی ثروت را کمک به رشد و توسعه این قبیل شرکت ها و همراهی با آن ها تا زمان عرضه اولیه سهام در بازار سرمایه مطرح نمود و گفت: خروج صندوق از این شرکت ها عموما از طریق بازار سرمایه و عرضه اولیه سهام آن ها در بازار انجام خواهد شد.

عضو کمیته سرمایه گذاری صندوق خصوصی ثروت عمر این صندوق را 7 سال ذکر کرد و افزود: طول عمر سرمایه گذاری آن نیز 6 سال است و سال آخر نیز مربوط به انحلال صندوق، شناسایی سودی که در چند سال گذشته و از طریق سرمایه گذاری صندوق به وجود آمده و نیز تقسیم آن به صاحبان صندوق خواهد بود.

همچنین به گفته ملیحی حوزه فعالیت صندوق بر اساس امیدنامه آن در حوزه محصولات کشاورزی و دامپروری، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی، صنایع فلزی و معدنی، کاغذ و مقوا، صنایع لجستیک و بسته بندی است و تا زمانی که صندوق پس از اخذ مجوز از سازمان بورس در حوزه های مدنظر سرمایه گذاری خود را آغاز کند، وجوهی که از طریق پذیره نویسی جمع آوری می شود در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری خواهد شد تا سودی عاید صندوق شود.

او در عین حال تعداد کل واحدهای سرمایه گذاری صندوق خصوصی ثروت را تعداد یک میلیون واحد ذکر کرد و ادامه داد: ارزش مبنای هر واحد سرمایه گذاری یک میلیون ریال معادل یکصدهزار تومان است که مبلغ پرداخت شده از ارزش هر واحد آن در جریان پذیره نویسی 35 درصد معادل 35 هزار تومان است و 65 درصد مابقی در تعهد سرمایه گذاران باقی می ماند که در ادامه و بر اساس فراخوان های مدیر صندوق باید در مهلت مشخص شده بر اساس امیدنامه پرداخت شود.

عضو کمیته سرمایه گذاری صندوق خصوصی ثروت در ادامه با بیان اینکه گروه اقتصادی فیروزه و شرکت های زیرمجموعه آن به واسطه سرمایه گذاری های بورس و غیر بورسی در بازار سرمایه شناخته شده هستند، به برخی پروژه های این گروه اقتصادی مانند پروژه خاتمهه صادراتی گلشن آرا در جیرفت به عنوان یک طرح ملی و اقتصادی اشاره کرد.

او سپس به مقایسه بازدهی انواع صندوق های سرمایه گذاری پرداخت و گفت: معمولا در دنیا مرسوم است که صندوق های با درآمد ثابت کف سود را معین می کنند، صندوق های سهامی نرخ بازدهی مورد انتظار بالاتری را دارند و از این منظر صندوق های خصوصی در رده بعدی قرار می گیرند که پیش بینی ما برای صندوق ثروت بر اساس امیدنامه کسب سود سالانه و بازدهی 58 درصد است.

به گفته ملیحی پس از صندوق های خصوصی، صندوق های سرمایه گذاری جسورانه هستند که ریسک بالاتری دارند و شکست پروژه ها در آن ها بیشتر است. در واقع صندوق خصوصی در شرکت هایی که به بلوغ رسیده اند سرمایه گذاری می کند اما در صندوق های جسورانه شرکت ها و ایده هایی که در ابتدای راه قرار دارند.

عضو کمیته سرمایه گذاری صندوق خصوصی ثروت در خاتمه به این نکته هم اشاره کرد که گروه اقتصادی فیروزه علاوه بر صندوق خصوصی ثروت، سابقه راه اندازی صندوق جسورانه را نیز در فرابورس داشته است و عملکرد خوبی را در این صندوق رقم زده و کماکان تلاش می کند تا بازدهی خوبی را برای این صندوق ها محقق کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1331

به "پیش&zwnjبینی بازدهی سالانه 58 درصدی برای صندوق ثروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش&zwnjبینی بازدهی سالانه 58 درصدی برای صندوق ثروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید