پاسخ دفتر موسیقی به اظهارات یک برنامه رادیویی

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران (پانا) - دفترموسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی انتشار مطلبی با نام روحانی با فرهنگ بیگانه و به هنر بی علاقه بود در برنامه گفت وگوی فرهنگی رادیو توضیحاتی ارائه کرد.

پاسخ دفتر موسیقی به اظهارات یک برنامه رادیویی

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی انتشارمطلبی با نام روحانی با فرهنگ و هنر بیگانه بود در یکی از خبرگزاری ها روز شنبه (8 خردادماه 1400) به نقل از رضا مهدوی و در برنامه گفت وگوی فرهنگی رادیو شرحاتی ارائه کرد که به شرح ذیل است:

دغدغه حمایت از موسیقی ارزشمند که ریشه فرهنگی و هنری دارد، ضرورت است اما رسانه ملی در اینکه این موسیقی و به تعبیر آقای مهدوی موسیقی فاخر در جامعه کمرنگ شود، نقش موثری داشته است و هنر هنرمندان عزیز موسیقی از این رسانه دیده و شنیده نشده است.

در پی انتشار مطلبی با نام روحانی با فرهنگ و هنر بیگانه بود در خبرگزاری تسنیم روز شنبه (8 خردادماه 1400) به نقل از رضا مهدوی و در برنامه گفتگوی فرهنگی رادیو شرحاتی ارائه کرد که به شرح ذیل است:

انتقاد از فعالیت ها با بیان عبارت های کلی، با نقد مبتنی بر استدلال و اطلاعات و آمار با توجه به جریان فرهنگی و اجتماعی است، فاصله دارد. به نام مثال در بخشی از این مطلب نام شده است که جشنواره موسیقی فجر در این دوره دولتی تر شده در حالی که این جشنواره همیشه با حمایت دفتر موسیقی و مشارکت هنرمندان برگزار شده است. در چند سال اخیر اعضای هیات انتخاب آثار و گروههای جشنواره از هنرمندان و کارشناسان جوان حوزه موسیقی بوده اند و در دو دوره اخیر هم آقای مهدوی به نام عضو هیات انتخاب آثار و گروهها و دبیر نشست های پژوهشی با جشنواره همکاری داشته است.

همچنین جوانان حوزه موسیقی در شوراها و داوری جشنواره موسیقی نواحی و جوان حضور و مشارکت داشته اند و در سه جشنواره موسیقی فجر، نواحی و جوان، حضور و اجرای هنرمندان جوان موسیقی افزایش یافته است. جشنواره موسیقی جوان که قبلا چند سال متوقف شده بود در این هشت سال مستمر ومنظم و هر دوره نسبت به دوره قبل با حضور بیشتر جوانان در حوزه موسیقی نواحی، دستگاهی و کلاسیک و مشارکت هنرمندان و استادان به نام هیات انتخاب و داوری ادامه یافت که بیانگر اهمیت جوانان است. تداوم فعالیت ارکسترهای سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران و استفاده از رهبران، نوازندگان و خوانندگان جوان در ارکستر، حمایت از تولید آثار موسیقی پژوهشی و حرفه ای و آثار هنرمندان جوان، افزایش هنرستان های هنرهای زیبا و موسیقی در کشور، حمایت از کنسرت های آنلاین با حضور گروههای موسیقی نواحی و دستگاهی نمونه هایی است که توجه به موسیقی و جوانان حوزه موسیقی را بیان می کند.

دغدغه حمایت از موسیقی ارزشمند که ریشه فرهنگی و هنری دارد، ضرورت است اما رسانه ملی در اینکه این موسیقی و به تعبیر آقای مهدوی موسیقی فاخر در جامعه کمرنگ شود، نقش موثری داشته است و هنر هنرمندان عزیز موسیقی از این رسانه دیده و شنیده نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1677

به "پاسخ دفتر موسیقی به اظهارات یک برنامه رادیویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ دفتر موسیقی به اظهارات یک برنامه رادیویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید