وداع با تراکنش های بدون هویت در شبکه بانکی

به گزارش مجله نایس پاتوق، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: با دو تصمیم مهم، به زودی شاهد عدم وجود تراکنش های بدون هویت در شبکه بانکی خواهیم بود.

وداع با تراکنش های بدون هویت در شبکه بانکی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مهران محرمیان در صفحه توییتری خود با اشاره به اینکه امروز دو گام مهم برای شفافیت تراکنش های بانکی برداشته شد، ادامه داد: از این پس تراکنش های فاقد کد شهاب در پایا برگشت می خورد.

وی در ادامه یادآور شد: همچنین تراکنش های ساتنا که حساب آن توسط بانک عامل به بانک مرکزی معرفی و در سامانه سیاح ثبت نشده است، برگشت می خورد.

محرمیان تاکید نمود: به زودی شاهد عدم وجود تراکنش های بدون هویت در شبکه بانکی خواهیم بود.

لازم به ذکر است از امروز جلوی تراکنش های بدون کد ملی اشخاص حقیقی و شناسه ملی اشخاص حقوقی در پایا گرفته می گردد.

این اقدام در راستای اجرای سیاست های بانک مرکزی در سامانه نهاب اجرا می گردد؛ در این سامانه شماره شناسایی برای هر فرد در شبکه بانکی اختصاص می یابد. برهمین اساس نیز کدملی اشخاص حقیقی، شناسه ملی اشخاص حقوقی و کد فراگیر اتباع خارجی باید به شبکه بانکی اعلام گردد.

آنطور که بانک مرکزی اعلام نموده با اجرای این طرح، تراکنش های افرادی که این کد را ندارند به تدریج محدود و متوقف می گردد. استارت این کار در بهمن ماه سال گذشته با تراکنش های ساتنا زده شد و از امروز در تراکنش های پایا نیز اجرایی می گردد، این طرح بناست در مراحل بعدی گسترش یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1579

به "وداع با تراکنش های بدون هویت در شبکه بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وداع با تراکنش های بدون هویت در شبکه بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید