مسکن ملی کمبود زمین ندارد

به گزارش مجله نایس پاتوق، بر اساس صحبتهای مسئولان وزارت راه و شهرسازی تامین زمین بخش عمده 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن صورت گرفته و در معدودی از آنها که حدود 8000 واحد می گردد کارهای اختصاص زمین در حال اجرا است. وزارت راه و شهرسازی همچنین برنامه ریزی برای تامین زمین پروژه های مسکونی تا پنج سال آینده را در دستور کار دارد.

مسکن ملی کمبود زمین ندارد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، از 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن که 100 هزار در قالب نوسازی فرسوده و 300 هزار واحد آن به شکل واحدهای جدید ساخته می گردد بخش عمده تامین زمین صورت گرفته است. در این خصوص علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفته است: در حال حاضر، بخش عمده ای از زمین های اجرای طرح اقدام ملی مسکن در اختیار سازندگان مسکن ملی اعم از کارگزاران و شرکت های پیمانکار ساخت و شرکت های تعاونی مسکن قرار گرفته است. به منظور فراوری مستمر مسکن، برنامه ریزی های لازم برای تامین زمین متناسب با ظرفیت های موجود در حال تامین است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، پروژه های جدیدی در ادارات کل راه و شهرسازی برای متقاضیان ثبت نام شده در دستور کار قرار گرفته است.

این صحبت نبیان در حالی بیان شده که بعضا خبرهایی از کمبود زمین برای پروژه های اقدام ملی تحت نظر بنیاد مسکن به گوش می رسد.

در این خصوص محمود محموزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی چند روز قبل به خبرنگاران گفت: طبق گفته وزیر راه و شهرسازی، برای همه کسانی که ثبت نام نموده اند استان مورد نظر مکلف به تامین زمین است. این تعداد حدود 8000 نفر هستند که عموما در شهرهای تحت نظر بنیاد مسکن نام نویسی شده اند. سازمان ملی زمین و مسکن کارهای تامین زمین تعدادی را انجام داده و بعضی دیگر در حال اجرا است. به طور کلی بیشتر از آنچه باید برای اقدام طرح ملی مسکن، زمین اختصاص یافته و مسئله ای برای 400 هزار واحد نداریم.

محمودزاده همچنین با بیان اینکه برای تامین زمین پنج سال آینده بخش مسکن برنامه ریزی نموده ایم اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی به همه استان ها، سازمان ها و شرکت های ذی ربط اعلام نموده که تا خاتمه سال کار فشرده ای برای تامین زمین به منظور فراوری مسکن پنج سال آینده کشور انجام دهند. یعنی ما خیلی فراتر از عددهای تامین زمین طرح 400 هزار واحدی اقدام ملی مسکن داریم حرکت می کنیم و ان شاءالله نگرانی از این بابت وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1348

به "مسکن ملی کمبود زمین ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکن ملی کمبود زمین ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید