پیشنهاد یاری آلمان برای بازسازی نوتردام

به گزارش مجله نایس پاتوق، بازسازی نوتردام فرصتی را فراهم می نماید تا نماد اروپایی امید به وجود بیاید. این بازسازی برای من نماد روابط محبت آمیز آلمان و فرانسه نیز هست.

پیشنهاد یاری آلمان برای بازسازی نوتردام

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

یک سال پس از حادثه آتش سوزی کلیسای نوتردام، آلمان پیشنهادهایی را شامل حمایت اقتصادی از سوی دولت و کمپین مردمی و ارسال متخصصان مرمت شیشه های رنگی کلیسا ارائه داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از آرت نیوزپیپر، یک روز پس از حادثه آتش سوزی کلیسای نوتردام، یک کمپین جمع آوری یاری اقتصادی در آلمان تشکل شد. ارمین لشِت نخست وزیر ایالت نوردراین وستفالن و مانیکا گروته وزیر فرهنگ آلمان در بیانیه ای اعلام کردند میزان یاری دریافتی این کمپین تا به امروز به 450 هزار یورو رسیده است.

لشت بیان نمود: بازسازی نوتردام فرصتی را فراهم می نماید تا نماد اروپایی امید به وجود بیاید. این بازسازی برای من نماد روابط محبت آمیز آلمان و فرانسه نیز هست.

با توجه به بیانیه منتشرشده توسط گروته، همکاری آلمان برای بازسازی نوتردام با هماهنگی باربارا شاک ورنر مسوول بازسازی کلیسای جامع کلن صورت خواهد گرفت.

در متن این بیانیه با اشاره به این که سه کارگاه آلمانی شیشه کلیسا از متخصصان و تجربه کافی برای بازسازی شیشه های رنگی نوتردام بهره مند هستند، آمده است: کارگاه های شیشه های رنگی کلیساهای آلمانی می توانند یاری نمایند.

جزئیات یاری آلمان در ماه های آینده تعیین خواهد شد.

به گفته گروته، آلمان هزینه بازسازی پنجره های بخش بالایی کلیسا را بر عهده خواهد گرفت.

کلیسای نوتردام فرانسه در پانزدهم آوریل دچار آتش سوزی مهیبی شد و در نهایت بخش زیادی از سقف این کلیسا به طور کلی از بین رفت. اهمیت این کلیسا در هویت تاریخی، ادبی و معماری گوتیک آن است که هرساله میزبان بیش از 13 میلیون گردشگر است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 819

به "پیشنهاد یاری آلمان برای بازسازی نوتردام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد یاری آلمان برای بازسازی نوتردام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید