قانون مالیات خودرو ها و خانه های لوکس از خرداد اجرایی می گردد

به گزارش مجله نایس پاتوق، به گزارش خبرنگاران، امید علی پارسا در حاشیه جلسه هیئت مقررات زدایی اضافه کرد: بر اساس قانون بودجه سال جاری خانه های با ارزش بیش از ده میلیارد تومان مشمول مالیات خواهند شد.

قانون مالیات خودرو ها و خانه های لوکس از خرداد اجرایی می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی افزود: همچنین برای خودرو های لوکس اگر ارزش مجموع خودرو های یک فرد و فرزندان کمتر از 18 سال او بیش از یک میلیارد تومان باشد مشمول مالیات خواهد بود.

پارسا گفت: این مالیات به صورت پله ای محاسبه می گردد و از یک میلیارد تا یک و نیم میلیارد تومان یک درصد مالیات و رقم های بالاتر درصد بالاتری را شامل خواهد شد

وی افزود: با این حال اگر ارزش خودروی هر یک از زوجین در خانواده کمتر از یک میلیارد تومان باشد مشمول مالیات نمی گردد.

پارسا ابراز امیدواری کرد: مراحل اجرایی ثبت اظهارنامه ها و همچنین راه اندازی پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان تا خرداد و عملیاتی گردد.

وی با بیان اینکه سال جاری مجموعه ای از سیاست ها برای حمایت از فراوری پیگیری می گردد گفت: افزایش بخگرددگی جرایم و تقسیط بدهی ها از جمله این موارد است.

رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: در جلسه امروز هیئت مقررات زدایی بر موضوع کاهش زمان رسیدگی به پرونده های مالیاتی در هیئت های حل اختلاف تاکید و مقرر شد با هوشمندسازی فرآیند مالیاتی درصد بالایی از اظهارنامه های مالیاتی بدون رسیدگی تایید گردد.

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1556

به "قانون مالیات خودرو ها و خانه های لوکس از خرداد اجرایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون مالیات خودرو ها و خانه های لوکس از خرداد اجرایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید