شرط جذب محققان پسا دکتری در دانشگاه تربیت مدرس ، به دنبال کشف افراد نخبه در سطح جهانی هستیم

به گزارش مجله نایس پاتوق، رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: محققان پسا دکتری که تحقیقات خود را یک سال و نهایتا دو سال با تسهیلات اعطایی از سوی صندوق انجام دهند، جذب دانشگاه تربیت مدرس می شوند.

شرط جذب محققان پسا دکتری در دانشگاه تربیت مدرس ، به دنبال کشف افراد نخبه در سطح جهانی هستیم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس امروز 15 مرداد ماه 99 در نشستی خبری که به صورت آنلاین و مجازی در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برگزار گردید؛ گفت: ما همیشه در این دانشگاه به حرکت از دانشگاه آکادمیک به دانشگاه نوآور و فناور توجه ویژه ای داریم.

وی اظهار کرد: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در راستای پشتیبانی از محققان پسا دکترا، همکاری های زیادی با دانشگاه داشته است به طوریکه در سال های گذشته این صندوق از 20 محقق پسادکتری حمایت نموده است.

وی با اشاره به تفاهم نامه ای که با صندوق حمایت از پژوهشگران منعقد شد، اعلام کرد: انعقاد این تفاهم نامه نیز در راستای حمایت از محققان پسا دکتری است که تحقیقات خود را یک سال و نهایتا دو سال با تسهیلات اعطایی از سوی صندوق انجام دهند و جذب دانشگاه تربیت مدرس شوند.

همکاری با ایرانیان غیر مقیم در دانشگاه

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه در دانشگاه سابقه همکاری با نخبگان غیرمقیم را داشته ایم، گفت: این فرصت همکاری با یاری صندوق فراهم شده که قرار است از نظر کیفیتی ارتقا پیدا کند و بیش از گذشته با متخصصان غیر مقیم در دانشگاه داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه در دوره تحصیلات تکمیلی به رشته های بین رشته ای توجه ویژه ای داریم، گفت: تمام رشته های پزشکی، فنی مهندسی، گروه پایه و ... همیشه با یکدیگر در ارتباط هستند.

احمدی با بیان اینکه آینده علم و فناوری در حوزه فناوری های همگرا (بیو، نانو، آی تی، علوم شناختی) است؛ توضیح داد: در این دانشگاه نیز توجه ویژه ای به این فناوری ها می گردد.

وی با تاکید بر اینکه فارغ التحصیلان دانشگاه های خارجی از کشور به صورت مختصر با دانشگاه تربیت مدرس ارتباط دارند؛ تاکید نمود: در این دانشگاه شرایطی را توسط اساتید به وجود آورده ایم که بتوانیم با آن ها ارتباط داشته باشیم و تحقیقات را با همکاری یکدیگر انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه در جستجو و کشف افراد نخبه در سطح جهانی و بین المللی است؛ اظهار کرد: با شبکه ای که بین اساتید و محققان خارج از کشور ایجاد شده افراد بالقوه و توانمندی توانسته اند با دانشگاه ارتباط بگیرند و یا دوره پسادکتری خود را در این دانشگاه بگذرانند.

احمدی تاکید نمود: بنا داریم با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و با ارائه تسهیلاتی به آن ها بتوانیم ارتباط با دانشگاه های خارج از کشور و ایرانیان مقیم خارج را با دانشگاه برقرار کنیم.

گفتنی است؛ در برنامه امروز تفاهم نامه ای توسط رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و رئیس دانشگاه تربیت مدرس منعقد شد. این تفاهم نامه در راستای اجرای 15 طرح تحقیقاتی، 30 طرح تحقیقاتی پسا دکتری، 30 رساله دکتری در راستای سیاست ها و اولویت های تحقیقاتی صندوق حمایت از پژوهشگران و ایجاد لینک پرتال های دانشگاه تربیت مدرس و این صندوق برای آگاهی از کار های تحقیقاتی اجرا شده و در دست اجرا به امضا رسید.

اعتبار اقتصادی این تفاهم نامه به صورت مشترک توسط طرفین به نسبت 70 درصد صندوق و 30 درصد دانشگاه تامین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1122

به "شرط جذب محققان پسا دکتری در دانشگاه تربیت مدرس ، به دنبال کشف افراد نخبه در سطح جهانی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط جذب محققان پسا دکتری در دانشگاه تربیت مدرس ، به دنبال کشف افراد نخبه در سطح جهانی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید