بهترین دانشگاه های مکزیک برای تحصیل

به گزارش مجله نایس پاتوق، بهترین دانشگاه های مکزیک

کشور مکزیک را به خاطر تنوع و تقابل فرهنگی که دارد می شناسند. جاذبه های گردشگری مکزیک در کنار، تفریحات فراوانی که برای گردشگران و مردم بومی اش وجود دارد، سفر به مکزیک را در اولویت برنامه سفر بسیاری از گردشگران قرار داده است. در این میان بسیاری از جوانان با هدف تحصیل در این کشور می خواهند راجع به بهترین دانشگاه های مکزیک تحقیق نمایند و بیشتر با دانشگاه های این کشور آشنا شوند. شمار دانشجویان این کشور در شهرهای مختلف و بزرگ آن همانند مکزیکو سیتی بالا بوده و توانسته از سرتاسر دنیا دانشجویان بین المللی فراوانی را به خود جذب نماید. مجله گردشگری خبرنگاران شما را با بهترین دانشگاه های مکزیک که بیشتر آن ها در شهر مکزیکو سیتی قرار گرفته است آشنا می کند.

بهترین دانشگاه های مکزیک برای تحصیل

دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو | Universidad Nacional Autónoma de México

رتبه اول را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک داده اند. دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو یا به طور مخفف (UNAM) در 4 گزینه توانسته اولین در مکزیک باشد. این دانشگاه در زمینه های مختلف مانند آموزشگاه و رتبه استاتیدش بسیار مطرح بوده و حتی در دنیا رتبه و صندلی 113 را از آن خود کرده است. این دانشگاه در سال 1910 تاسیس شده و هم اکنون بیش ا 346730 تعداد دانشجو دارد. بیشتر این دانشجویان در سطوح و مدارج بالای مشغول به تحصیل هستند. محوطه و سایت این دانشگاه جزو میراث فرهنگی یونسکو بوده و بسیار زیباست. این منطقه تاریخی به خاطر قدمت و سنت های مکزیک و ادغام آن ها با معماری و هنر مدرن بسیار مشهور و شناخته شده است. همچنین این دانشگاه و محوطه تاریخی اش یکی از جاذبه های گردشگری مکزیک نیز محسوب می گردد.

بسیاری از رشته های تدریس شده در دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو آن را در میان 50 دانشگاه برتر دنیا قرار داده است. رشته هایی مانند هنر و طراحی، مطالعات توسعه یافته، کلاسیک، مهندسی معدن، قانون، زبان های مدرن و غیره در این صندلی قرار دارند.

دانشگاه تکنولوژی دو مونتری | Tecnológico de Monterrey

اگر به شمال شهر مکزیکو سیتی بروید، به دومین دانشگاه در میان دانشگاه های مکزیک می رسید. دانشگاه تکنولوژی دو مونتری یا به طور مخفف (ITESM) توانسته صندلی دوم را در این کشور به خود اختصاص بدهد. همچنین در میان برترین دانشگاه های دنیا به طور مداوم در حال پیشرفت و بهبود صندلی بوده است. به گونه ای که هم اکنون در صندلی 178 دنیای واقع شده است. دانشگاه تکنولوژی دو مونتری در سال 1943 تاسیس شده است و به سرعت در طی سال های 1960 توسعه یافت. هم اکنون حدود 31 دانشکده و محوطه در 25 شهر مکزیک دارد. براساس تقسیم بندی و رتبه بندی سال 2019 برای تحصیلات تکمیلی در مکزیک این دانشگاه توانسته در رتبه دوم بهترین دانشگاه های مکزیک قرار بگیرد.

دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک | Instituto Politécnico Nacional

دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک با نام مستعار و مخفف (IPN)، سومین صندلی را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک از آن خود کرده است. این دانشگاه همچنین یکی از بهترین ها در دنیا بوده و توانسته رتبه ای متغیر میان 651 تا 700 را در میان برترین دانشگاه های دنیا به دست آورده است. این دانشگاه ای بزرگ ترین دانشگاه های مکزیک بوده که حدود 171000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل بوده و در شهر مکزیکو سیتی واقع شده است. با این حال اگر چه ساختمان اصلی این دانشگاه در این شهر واقع شده است اما هم اکنون در 22 شهر از کشور مکزیک موسسات تحقیقاتی و امکانات فراوان دارد. دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک صندلی دوم در مکزیک را برای شاخص های اندازه گیری مقالات در هیات علمی و مشارکت های پژوهشی بین المللی دریافت می نماید و همچنین در آخرین رتبه بندی موضوعی در بین بهترین رشته های دنیا برای رشته های مهندسی و فنی و علوم زندگی قرار گرفته است.

دانشگاه اتونوما متروپولیتن | Universidad Autónoma Metropolitana

در ادامه معرفی بهترین دانشگاه های مکزیک در سال 2019 نام دانشگاه اتونوما متروپولیتن یا (UAM) واقع شده است. چهارمین دانشگاه برتر مکزیک بوده که در دنیا توانسته رتبه متغیری بین 751 تا 800 را از آن خود نماید. این دانشگاه یکی از پایدارترین و با ثبات ترین دانشگاه ها در این کشور بوده است. همچنین در سال 1974 با ارائه مدارک بالای تحصیلی همانند کارشناسی ارشد در رشته مهندسی محیط زیست توانست اولین موسسه در این زمینه باشد. رشته های هنری و طراحی در دانشگاه اتونوما متروپولیتن جزو 100 دانشگاه برتر در دنیا هستند.

دانشگاه آیبروامریکانا | Universidad Iberoamericana

پنجمین صندلی و رتبه را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک دارد. در دنیا نیز توانسته به طور متغیر صندلیی میان رتبه 701 تا 750 را از آن خود نماید. این دانشگاه یکی از هشت دانشگاه مسیحیان مکزیک در شهر مکیزکو سیتی است و توانسته در رشته های دانشگاهی و تحقیقاتی مکان برجسته ای را از آن خود نماید. هم اکنون حدود 11 هزار دانشجو در دانشگاه آیبروامریکانا مشغول به تحصیل هستند و در مجموع 34 رشته در دوره کارشناسی و 39 برنامه فارغ التحصیلی در سال دارد. همچنین بیش از 200 مدرک دیپلم افتخار را ارائه می دهد. این دانشگاه در سال 1943 تاسیس شده و هم اکنون در رشته های دانشگاهی هنر و طراحی، تجارت و علوم مالی، زبان و فرهنگ، پزشکی و علوم پزشکی و مهندسی مدرک دکتری را ارائه می دهد. رشته های علوم و تکنولوژی در این دانشگاه تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه پیدا می نمایند.

انستیتو تکنولوژی آوتونومو دو مکزیکو | Instituto Tecnológico Autonomo de México

اگر به شهر مکزیکو سیتی بازگردید، شما را با یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مکزیک آشنا می نماییم که توانسته رتبه ششم را در این کشور از آن خود نماید. انستیتو تکنولوژی آوتونومو دو مکزیکو یکی از برترین دانشگاه های این کشور است که در دنیا نیز صندلی متغیری مابین 651 تا 700 را در طی این سال ها به دست آورده است. این دانشگاه در سال 1946 تاسیس شده و در رشته های دانشگاهی هنر و طراحی مدرک دکتری را هم ارائه می دهد. از دیگر رشته های این دانشگاه، رشته های علم و تکنولوزی و تجارت و علوم سیاسی تا مقطع کارشناسی ارشد هستند.

منبع: topuniversities.com

منبع: الی گشت
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 184

به "بهترین دانشگاه های مکزیک برای تحصیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین دانشگاه های مکزیک برای تحصیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید