قبل از مهاجرت به کانادا

به گزارش مجله نایس پاتوق، قبل از مهاجرت به کانادا، بدانید که:

کانادا مکان بزرگی است

برای مشاهده تعرفه قیمت و ساده ترین مدارک برای دریافت ویزای کانادا روی لینک ویزای کانادا کلیک نمایید. آیا می دانستید که کانادا دومین کشور دنیا با مساحت بیش از 10 میلیون کیلومتر مربع است. این کشور تنها از لحاظ اندازه خشکی از روسیه جلو افتاده است.

قبل از مهاجرت به کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مرز کانادا با ایالات متحده آمریکا، طولانی ترین مرز زمینی در دنیا است که هر روز صدها هزار مسافر از آن عبور می نمایند.

کانادا با سه اقیانوس - اقیانوس آرام در سمت غرب، اقیانوس اطلس در شرق و در شمال با اقیانوس قطب شمال برخورد می نماید. این شامل ده استان و سه قلمرو - یوکان، مناطق شمال غربی و نوناووت است.

گرچه از لحاظ فیزیکی بزرگ است، فقط حدود 33 میلیون نفر جمعیت دارد - چیزی در حدود 4 میلیون کمتر از جمعیت ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده امریکا.

بنابراین در کانادا فضای زیادی از لحاظ خشکی وجود دارد و در مقابل جمعیت بسیار کمتری دارد و به خاطر همین موضوع به مهاجرها را می پذیرند و به آنها ویزای کانادا می دهند.

تاریخ کانادا کوتاه است

تاریخ مردم بومی در کانادا بسیار طولانی است. از آغاز زمان، مردم بومی در کانادا بوده اند.

کانادا به عنوان یک کشور، دارای تاریخی نسبتا کوتاه است. بیشتر تاریخ آن کوشش برای جلوگیری از تصرف کانادا توسط آمریکاییان بوده است. کانادا برای اولین بار توسط وایکینگ ها، در حدود سال 1000 میلادی کشف شد و حتی تا زمانی هم در آنجا اقامت داشتند. امروزه بسیاری از این سکونتگاه های موقتی وایکینگ ها، حفر و کشف شده اند، که اطلاعات بیشتری درباره نحوه زندگی، سفر و فرهنگ مردم وایکینگ کشف شده است.

کانادا در قرن پانزدهم توسط کاوشگران فرانسوی و بریتانیایی کشف شد. فرانسه در کانادا تا دهه 1700، مستعمرات داشت ولی بعد از آن به انگلیس تسلیم شد. با این حال، فرهنگ فرانسوی در کانادا باقی ماند و رشد کرد و بیشترین جایی که این فرهنگ به چشم می خورد استان کبِک است.

کانادا در سال 1867 استقلال پیدا کرد؛ حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است. ساختار حکومت کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیا، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت (سمت تشریفاتی) ایفای نقش می نماید، تشکیل شده است.

کانادا در ابتدا از 4 استان تشکیل شد که بعدها به آن 6 استان و 3 قلمرو دیگر اضافه شد. آخرین استان به نام Newfoundland از حاکمان بریتانیایی آن در سال 1949 جدا شد و به دولت فدرال کانادا پیوست.

کانادا دموکراتیک است

کانادا یک کشور فدرال با دموکراسی پارلمانی است. این به این معنی است که مردم کانادا، نمایندگان را در مجلس عوام در اُتاوا (پایتخت کشور) انتخاب می نمایند. کانادا نیز یک پادشاهی مشروطه است، به این معنا که از لحاظ فنی ملکه انگلستان هنوز رئیس دولت کانادا است. با این وجود، در عمل، ملکه، به طور قانونی با کانادا ارتباط بسیار کمی دارد، زیرا قدرتش به فرماندار کل - نماینده ملکه الیزابت - در کانادا اختصاص دارد. با این حال، از نظر تئوری ممکن است، در برخی از شرایط خیلی غیرعادی ملکه بتواند قدرت خود را در کانادا اعمال کند، اما در واقع بسیار احتمال ان ضعیف است.

کانادا به طور رسمی دو زبانه است - انگلیسی و فرانسوی - به همین دلیل است که در فرم اپلیکیشن از شما درباره تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی سوال پرسیده می گردد.

در کانادا، منشور حقوق و آزادی های فردی وجود دارد که تضمین می نماید، شهروندان کانادایی از زندگی، آزادی و امنیت فردی برخوردار هستند.

بخش مهمی از یک جامعه دموکراتیک، یک رسانه آزاد است و کانادا دارای دو روزنامه بزرگ ملی است - National Post و Globe and Mail.

ورزش و تفریح در کانادا

ورزشی که کانادا به خاطر ان شناخته شده است، هاکی است!

هاکی بخش بزرگی از ورزش و فرهنگ کانادا است و در هر شهر بزرگ و کوچکی در سراسر کشور از سطح سرگرمی تا سطح حرفه ای بازی می گردد.

با این حال، هاکی ورزش رسمی کانادا نیست. ورزش رسمی کشور ما لاکراس است. لاکراس، کمی یک ورزش غیر معمول است که با استفاده از چوب که به انتهای آن یک توری وصل شده است، بازی می گردد. با این چوب کار پرتاب و دریافت یک توپ لاستیکی بسیار سفت انجام می گردد. زمین لاکراس در یک سطح محکم (نه یخی) بازی می گردد. لاکراس، یک بازی سریع، هیجان انگیز و اغلب بسیار خشن است.

عناصر فرهنگی کانادا؛ که به خوبی شناخته می شوند؛ شامل شیره درخت افرا است، که در کبک و اُنتاریو در درجه اول می توانید پیدا کنید و سپس در سایر استان ها.

شاید شما درباره BeaverTails چیزهای کمی شنیده باشید؛ نوعی شیرینی که در روغن خیلی داغ حسابی سرخ شده و با شکر قهوه ای و یا شربت سرو می گردد. این شیرینی شبیه دم سمور آبی است.

جغرافیای کانادا

کانادا، جغرافیای شگفت انگیزی دارد. به عنوان مثال، رودخانه Saint Lawrence بسیار بزرگ است. تقریبا در حدود 2000 مایل یا در حدود 3200 کیلومتر، که از اقیانوس اطلس به دریاچه اُنتاریو جاری می گردد. این رودخانه یک راه بزرگ حمل و نقل دریایی، برای حمل کالا از خارج به داخل کشور کانادا است. رودخانه Saint Lawrence، راستا اصلی اکتشاف کانادا بود. ژاک کارتیه، اولین بار در سال 1535 با یاری قبایل بومی مورد اکتشاف نهاده شد. یکی دیگر از معروف ترین کاوشگران - ساموئل دو شامپلن - از رودخانه برای کشف سایر نقاط این کشور نیز استفاده کرد.

کانادا شامل دریاچه های بسیار بزرگ (در امتداد مرز مشترک با ایالات متحده آمریکا) است، که بزرگترین مجموعه دریاچه های آب شیرین در دنیا محسوب می شوند، که 21% از آب شیرین دنیا را شامل می گردد. این دریاچه ها شامل دریاچه های میشیگان، ایری، هیوران، سوپریور و اُنتاریو هستند.

خلیج هادسون، یک خلیج عظیم آب شور است که شما می توانید آن را به وضوح در هر نقشه ای از، کانادا ببینید. این خلیج در شمال شرقی است و با پنج استان و قلمرو Nunavut، هم مرز است.

در غرب، کوه های راکی واقع شده است. این رشته کوه عظیم که در حدود 3.000 مایل یا 4.800 کیلومتر از شمال بریتیش کلمبیا به نیومکزیکو کشیده شده است.

شهر های مهم کانادا

شهرهای اصلی کانادا (از غرب به شرق) عبارتند از: ونکوور (بریتیش کلمبیا)، ادمونتون، کلگری (آلبرتا)، ساسکاتون (ساسکاچوان)، وینیپگ (منیتوبا)، تورنتو، اُتاوا (اُنتاریو)، مونترال (کبِک)، فردریکتون (نیو برانزویک)، شارلوت تاون (جزیره پرنس ادوارد)، هالی فکس (نوا اسکوشیا)، سنت جان (نیوفاندلند).

سفر به ونکوور

ونکوور، در سال 2010 میزبان بازی های المپیک زمستانی بود و به خاطر همین مسئله بیشتر مورد توجه نهاده شد. البته فقط به همین خاطر نبود. پیست اسکی Whistler که در حدود یک ساعت با ماشین از ونکوور فاصله دارد هم، برترین پیست اسکی کانادا می باشد.

ونکوور در ساحل غربی بریتیش کلمبیا و بین کوه های ساحلی و اقیانوس آرام واقع شده است. این جغرافیای محدود به این معنی است که قیمت املاک در ونکوور، نسبت به سایر شهرهای کانادا، گرانتر است. با این حال، اگر شما به مناطقی همچون Surrey، Burnaby، Coquitlam و New Westminster بروید، مسلما قیمت های پایین تری برای خانه خواهید یافت. ضمناً رفتن به ونکوور از این مناطق بسیار ارزان و آسان تمام می گردد.

ونکوور، آب و هوای معتدلی دارد و با جوامع ساحلی ویکتوریا، پایتخت بریتیش کلمبیا تطابق دارد. تابستان ها، هوا گرم است اما غیر قابل تحمل نیست. با این حال، زمستان مرطوب و بسیار سفید است، با بارش طولانی باران و پوشش ابرها. برخلاف سایر نقاط کانادا، به ندرت دما هوا به نقطه انجماد می رسد. زمستان های معتدل ونکوور، دلیلی است که مهاجران را به این شهر (و شهرهای اطراف آن) به عنوان یک مقصد مهاجرتی نگاه می نمایند.

سفر به اُتاوا

اتاوا (واقع در استان اُنتاریو)، پایتخت کانادا است. این شهر، یکی از غنی ترین فرهنگ ها را در بین شهرهای کانادا از نظر تاریخی، موزه ها و بناهای تاریخی کانادا دارد. به عنوان مثال، موزه شهروندی کانادا، موزه Nauture یا موزه طبیعت، موزه علم و فناوری و موزه جنگ کانادا همه در اُتاوا واقع شده اند. علاوه بر این، اتاوا دارای بازار بسیار محبوب Byward است، که فروشندگان محصولات خود را به فروش می رسانند.

اُتاوا، حتی در بین 3 مقصد مهاجرتی برتر کانادا نیست، با این حال، این شهر برای جذب مهاجران، آفرهای بهتری از لحاظ قیمت مسکن، کار و ... دارد.

سفر به تورنتو

تورنتو، مرکز تجارت و بازرگانی در کانادا است و در استان اُنتاریو واقع شده است. بیشترین تمرکز جمعیت در کانادا با جمعیت 2.7 میلیون نفر در شهر تورنتو است و در شمال ساحل دریاچه بزرگ اُنتاریو واقع شده است.

کارهایی که قبل از مهاجرت به کانادا باید انجام دهید

قبل از مهاجرت به کانادا و در طول مدت زمانی که برای پذیرش درخواست ویزا، در انتظار هستید، کارهایی وجود دارند که باید با دقت هر چه تمام تر انجام دهیم.

قبل از مهاجرت به کانادا، مدارک مهم خود را جمع آوری کنید

زمانی مهاجرت به کانادا، احتیاج خواهید داشت تا مدارک رسمی خود را برای ورود به کانادا آماده کنید، حالا چه مدارکی ضروری است:

1- ویزای کانادا و مدرک تایید اقامت دائم هر یک از افرادی که در این مهاجرت حضور دارند، باید همراه شما باشد

2- دو نسخه کپی از لیست همه اقلام شخصی و خانوادگی که با خود به همراه می برید

3- دو نسخه کپی از لیست اقلامی که بعدا به دست شما خواهد رسید و در عین حال باید ارزش اقتصادی آنها را نیز ارائه دهید

آپارتمان و یا خانه ای که قصد زندگی دارید، قبل از رفتن تعیین کنید

قبل از مهاجرت به کانادا، مکانی که قرار است در آن زندگی کنید را تعیین گردد. در حقیقت داشتن یک مکان برای زندگی در بدو ورود به کشوری که هیچ آشنایی با آن ندارید، عالی است. شما می توانید از سایت یا اپلیکیشن هایی برای اجاره خانه یاری بگیرید. اگر امکان آن را دارد، یک تا دو ماه قبل از مهاجرت، شرایط خانه ای که به آن احتیاج دارید را مورد آنالیز قرار دهید. برای راحتی از سایت airbnb و booking و vrbo و حتی کاملتر از سایت intentmedia بهره ببرید.

اگر شما نمی توانید مکان دائمی برای زندگی خود قبل از مهاجرت پیدا کنید، باید هزینه اقامت در هتل یا مهمان خانه ای را فراهم کنید تا در این مدت اقامت کوتاه خود، خانه مورد نظر خود را بیابید.

بیمه سلامتی خصوصی خریداری کنید

تا آنجا که می توانید کارهایی که برای سلامتی باید انجام دهید، در کشور خودتان انجام دهید. به عنوان مثال هزینه دندان پزشکی در کشور کانادا بالاست. در برخی از موارد هزینه های مربوط به زیبایی و یا حتی عمل های جراحی در کشور مادری پایین تر است و بهتر است تا فرصت دارید، اینکارها را در کشور مادری خود انجام دهید.

در نهایت شما احتیاج خواهید داشت تا بیمه سلامتی را از شرکت های خصوصی تهیه کنید تا حداقل در سه ماه اول بعد از رسیدن به کانادا، پوشش بیمه ای شما کامل باشید. البته کانادا، بیمه سلامتی رایگانی را برای ساکنین و شهروندان خود ارائه می نماید.

مهارت های زبان انگلیسی و فرانسوی خود را بهبود بخشید

این موضوع را به خاطر داشته باشید که در تعدادی از استان های کانادا مانند کبک، زبان فرانسه رایج تر از زبان انگلیسی است. بنابراین قبل از مهاجرت این موضوع را کاملا آنالیز نموده و آگاهانه برای یادگیری زبان گام بردارید. مهارت های خوب ارتباطی، به افراد در پیشرفت و کامیابی در کشور جدید که خانه جدید آنها خواهد بود، بسیار یاری نماینده خواهد بود. اگر زبان های انگلیسی و فرانسه به عنوان زبان اول و مادری فرد مهاجر نباشند، باید برای بهبود مهارت های زبانی به شدت کوشش کرد.

شغلی برای خود بیابید

ممکن است مهاجران جدید در راه به دست آوردن مشاغل شغل در کشور کانادا دچار مشکلاتی شوند؛ به عنوان مثال، مدارک تحصیلی افراد ممکن است مورد پذیرش کانادا، و یا آن سازمان و آن دانشگاه نباشد. مهارت های زبان فرد کافی نباشد و یا اینکه برخی از سازمان ها، به شدت به تجربه کار کانادایی داشتن، اهمیت می دهند.

از سایت هایی مانند indeed استفاده نمایید تا بتوانید شغل مورد نظرتان را از قبل تعیین کنید و همچنین از میزان حقوق سالانه برای مشاغل اطلاع داشته باشید.

روابط عاطفی و خانوادگی خود را سر و سامان دهید

باید با توجه به هدفی که بر اساس آن این مهاجرت را انتخاب نموده اید، بسیار محکم و قوی، به این جدایی ها و فاصله ها احترام بگذارید و کوشش کنید تا از لحاظ شخصیتی و روانی خود را برای زندگی در کشوری با فرهنگ و زبان متفاوت آماده کنید.

گام آخر هم درخواست شهروندی کانادا

بعد از اینکه درخواست اقامت دائم را به دست آوردید و به کشور کانادا مهاجرت کردید، هنوز مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا بتوانید به عنوان یک شهروند کانادایی در نظر گرفته شوید. اولین کار درخواست شهروندی را به دولت فدرال کانادا، ارائه دهید. برای این درخواست، حداقل بعد از 4 سال اقامت در کانادا، اقدام کنید. علاوه بر آن، حداقل سن قانونی برای ارائه این درخواست، 18 سال است. توانایی صحبت کردن به انگلیسی و یا فرانسه و آگاهی داشتن از پروتوکل های اجتماعی کانادا و گذراندن امتحان دولت و سیاست کانادا از دیگر مواردی است که قبل از ارائه این درخواست، باید تهیه نموده باشید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا این مقاله را مطالعه نمایید:از الف تا نون مهاجرت به کانادا

منبع: سام سیر
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 757

به "قبل از مهاجرت به کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از مهاجرت به کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید