روایت سخنگوی وزارت امور خارجه از ادعاهای مضحک درباره روابط ایران وچین

به گزارش مجله نایس پاتوق، سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: اراده سیاسی رهبران ایران و چین بر توسعه و تعمیق روابط راهبردی دو جانبه است.

روایت سخنگوی وزارت امور خارجه از ادعاهای مضحک درباره روابط ایران وچین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی در واکنش به حجم بزرگ ادعاهای کذب در فضای مجازی نسبت به تدوین یک نقشه راه 25 ساله بین ایران و چین گفت: بر اساس توافق سال 1394 روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین که در بند ششم بیانیه سفر رئیس جمهور محترم چین به تهران منعکس شده است، دو کشور صراحتا اراده سیاسی خود را برای توسعه و تعمیق راهبردی روابط بیان داشته و تصمیم گرفتند یک نقشه راه جامع 25 ساله بین دو کشور تدوین گردد تا مبنای توسعه منسجم و همه جانبه روابط سیاسی و مالی ایران و چین در سال های آینده قرار گیرد. پیش نویس اولیه این سند با مشارکت نهادهای تخصصی دو کشور تهیه شده و هم اکنون در مرحله مذاکره قرار گرفته است. بدیهی است که پس از نهایی شدن مذاکرات، این سند برای طی مراحل قانونی به کنندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به واکنش خصمانه و عصبی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، افزود: بدون تردید روابط راهبردی ایران و چین که منافع کلیدی متقابل برای مردم دو کشور دارد، واجد دشمنانی است که تمامی کوشش خود را برای شکست این مذاکرات و عدم موفقیت این سند به کار خواهند گرفت.

موسوی ادعاهایی همچون اجاره جزایر ایرانی در خلیج فارس، انحصار فروش نفت با قیمت های پایین، استقرار نیروهای مسلح و غیره را مضحک دانست که حتی ارزش تکذیب کردن هم ندارد.

وی گفت: تامین منافع ملی ایران تنها اصل راهنمای وزارت امور خارجه در تدوین این سند راهبردی بوده است و مذاکرات با دقت و وسواس کامل انجام شده که ان شاء الله مردم ایران به زودی ثمره آن را مشاهده خواهند کرد.

سخنگوی وزارت خارجه در خاتمه با اظهار امیدواری نسبت به نهایی شدن این سند در آینده نزدیک افزود: بدیهی است که تا قبل از نهایی شدن مذاکرات هیچ متنی نامعتبر است و لذا از رسانه ها درخواست می گردد از بازنشر متونی که با اهداف و اغراض مختلف تهیه و منتشر می شوند، خودداری کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1082

به "روایت سخنگوی وزارت امور خارجه از ادعاهای مضحک درباره روابط ایران وچین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت سخنگوی وزارت امور خارجه از ادعاهای مضحک درباره روابط ایران وچین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید