رحمانی: روابط تجاری تهران - باکو توسعه می یابد

به گزارش مجله نایس پاتوق، باکو - خبرنگاران - رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان سال جاری توسعه می باید و شاهد استفاده بیشتر از ظرفیت های همکاری مالی فیمابین خواهیم بود.

رحمانی: روابط تجاری تهران - باکو توسعه می یابد

رحمانی امروز (پنجشنبه) در حین ورود به باکو در گفت وگو با خبرنگاران اضافه نمود: من و هیات همراه با توجه به همسایگی و اشتراکات تاریخی دو کشور و با هدف توسعه روابط مالی، تجاری و صنعتی به جمهوری آذربایجان سفر کردم.

وی اظهار امیدواری کرد که برای تحکیم روابط فیمابین مالی، مذاکرات خوبی در این سفر انجام گردد.

رحمانی با اشاره به این که در گذشته دیدارهای خوبی میان روسای جمهوری و مقامات دو کشور انجام گرفته، گفت: پیگیری توافقات قبلی مستلزم این بود که با مقامات جمهوری آذربایجان مذاکراتی انجام گردد که این سفر به همین دلیل می باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان اضافه نمود: در سال گذشته روابط ایران و جمهوری آذربایجان خیلی خوب و از رشد قابل توجه برخوردار بوده، ولی ظرفیت های دو کشور بیشتر از این را ایجاب می نماید، بنا بر این در امسال شاهد تحقق این مهم خواهیم بود.

رحمانی اضافه نمود: ما در مورد فعالیت منطقه صنعتی مشترک پیگیر هستیم و در حال حاضر در حوزه تولیدات مشترک شرکت های ایرانی در جموری آذربایجان حضور فعال دارند.

وی ادامه داد: در حوزه های صنعتی همکاری های خوب و گسترده شروع شده و همه اینها مستلزم هماهنگی بین دو کشور همسایه است. زمینه های لازم برای گسسترش همکاری فراهم است و امیدواریم گسترش این روابط و مخصوصا افزایش حجم مبادلات تجاری به نفع دو ملت باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران قرار است در این سفر دو روزه با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان، شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد، ساحل بابایف وزیر کار و تامین اجتماعی و صفر مهدی اف رییس گمرک این کشور دیدار کند.

برگزاری مراسم کلنگ زنی کارخانه مشترک اتوبوس سازی ایران - جمهوری آذربایجان در کوی صنعتی حاجی قابول در 110 کیلومتری جنوب پایتخت جمهوری آذربایجان و شرکت در همایش تجاری دو کشور از جمله برنامه های سفر رحمانی به باکو اعلام شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در جریان این سفر همچنین با جمعی از تجار ایرانی فعال در جمهوری آذربایجان نیز دیدار و در مرکز تجاری ایران در باکو هم حضور خواهد داشت.

خاورم **337*1275

منبع: ایرنا
انتشار: 18 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 186

به "رحمانی: روابط تجاری تهران - باکو توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحمانی: روابط تجاری تهران - باکو توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید