راه اندازی تشکل های مردمی در روستاها راه چاره افزایش مشارکت است

به گزارش مجله نایس پاتوق، فتح الله حقیقی پیش از ظهر سه شنبه در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان مرکزی که با موضوع تشریح وضعیت زنان روستایی در اراک برگزار گردید، گفت: چنانچه به دنبال توسعه و پیشرفت روستاها هستیم، باید مشارکت اجتماعی ساکنان این مناطق گسترش یابد.

راه اندازی تشکل های مردمی در روستاها راه چاره افزایش مشارکت است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: این اقدام از طریق راه اندازی تشکل های اجتماعی می تواند محقق گردد و در رابطه با فعالیت این تشکل ها نیز اعطای مجوزهای لازم هر چه سریعتر پیگیری می گردد.

حقیقی بیان نمود: تامین زیرساخت های مربوط به حوزه ورزش و همچنین فرهنگ، از دیگر مباحثی است که در راستای توسعه روستاها بایستی پیگیری گردد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: در این زمینه تامین زیرساخت های ورزش برای 60 روستای استان مرکزی پیش بینی گردیده و مقرر است برای تامین تجهیزات لازم این حوزه به هر روستا حدود 100میلیون ریال بودجه تخصیص یابد.

وی توضیح داد: به منظور توسعه روستاها و ایجاد اشتغال در این مناطق باید راهکارهای عملیاتی ارائه گردد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: سپردن سمت های مدیریت به بانوان در استان مرکزی تاکنون در چند مورد محقق گردیده و همچنان در دستور کار واقع شده است.

حقیقی افزود: مقرر است سه زن در استان به عنوان معاون فرماندار منصوب شوند و انتصاب دو نفر دیگر نیز به عنوان معاون فرماندار مدنظر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی مطرح کرد: طبق تکلیفی که دولت معین نموده، این انتصابات تا خاتمه شهریورماه امسال بایستی انجام پذیرد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 5 شهریور 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 10

به "راه اندازی تشکل های مردمی در روستاها راه چاره افزایش مشارکت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی تشکل های مردمی در روستاها راه چاره افزایش مشارکت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید