دو تصمیم جدید برای وام خرید و ساخت مسکن

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرنگاران: شورای پول و اعتبار در بخش مسکن دو تصمیم گرفت:سقف وام مسکن نخبگان 100 میلیون تومان افزایش یافت و 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت مسکن در نظر گرفته شد.

دو تصمیم جدید برای وام خرید و ساخت مسکن

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار در یکهزار و سیصد و دومین جلسه مورخ 99.7.29 خود به ریاست دکتر همتی، در راستای حمایت از فراوری، به ویژه برنامه های کارگروه برطرف موانع جهش فراوری، سقف مانده تسهیلات سرمایه در گردش اعطایی به بنگاه های فراوریی را تا 90 درصد فروش سال گذشته آنها افزایش داد.

شورای پول و اعتبار همچنین به منظور راهنمایی و تخصیص منابع بانکی به اولویت های دو بخش صنعت و معدن و مسکن و در راستای تحقق جهش فراوری، مقرر کرد تا سقف 500 (پانصد) هزار میلیارد ریال منابع بانکی برای پرداخت تسهیلات به وسیله سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت و تا سقف 200 (دویست) هزار میلیارد ریال به منظور پرداخت تسهیلات به بخش مسکن (ساخت) به وسیله سامانه وزارت راه و شهرسازی در اختیار واحدهای مرتبط با این دو بخش قرار گیرد.

در خاتمه به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سقف فردی تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان و استعدادهای برتر از مبلغ دو میلیارد ریال به سه میلیارد ریال افزایش یافت. شایان ذکر است که دوره بازپرداخت این تسهیلات 20 ساله و بر اساس نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1236

به "دو تصمیم جدید برای وام خرید و ساخت مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو تصمیم جدید برای وام خرید و ساخت مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید