در سنجش از 60 مرکز 90 درصد دانشگاهیان اینترنت رایگان گرفتند

به گزارش مجله نایس پاتوق، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: در سنجش از 60 مرکز 90 درصد دانشگاهیان اینترنت رایگان برای آموزش های مجازی دریافت کردند.

در سنجش از 60 مرکز 90 درصد دانشگاهیان اینترنت رایگان گرفتند

در پی انتقاداتی مبنی بر عدم دریافت اینترنت رایگان آموزشی توسط بعضی دانشجویان ستار هاشمی گفت: اگر کسی اینترنت رایگان دریافت نکرده مشکل در ارائه مدارک بود.

وی با اشاره به اقدام داوطلبانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه ارائه ترافیک رایگان برای آموزش مجازی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، وزارت ارتباطات به منظور کمک به توسعه آموزش مجازی، در اسفندماه سال گذشته به صورت داوطلبانه، ارائه ترافیک رایگان در بستر شبکه ملی اطلاعات به جامعه دانشگاهی شامل اساتید و دانشجویان را در دستور کار قرارداد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات ادامه داد: برای ارائه ترافیک رایگان به دانشگاهیان، مکاتبات لازم با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام و همین موضوع سبب شد تا در سال جهش تولید، حرکت علمی کشور متوقف نشود.

وی با بیان اینکه دریافت فهرست های متناوب افزایش فشار کاری را برای اپراتورها در پی داشت گفت: در بعضی موارد ارسال نشدن اطلاعات کامل مربوط به آدرس سامانه ها تا تاریخ 8 اردیبهشت، قرار نداشتن دانشجویان در فهرست اطلاعات ارسالی و مطابق نبودن آدرس های اعلام شده با آدرس های واقعی دلیل رایگان نبودن ترافیک اینترنت بود.

هاشمی با اشاره به ضعف های دستورالعمل های آموزشی اضافه نمود: طبق بررسی های اجرا شده ضعف یا نبود دستورالعمل تعیین در دانشگاه ها برای استفاده از سیستم های یادگیری و یاددهی یکی از مسائل پیش روی تحول دیجیتال در زمینه آموزش های دانشگاهی است که تعدد سامانه های مورد استفاده دانشگاه های مختلف برای ارائه سرویس آموزش برخط و وجود اشکالات در بعضی از این سامانه ها، اختلالاتی در آموزش آنلاین را در پی داشته است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد شده که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سامانه های مورد تأیید خود را استاندارد و به دانشگاه ها اعلام کند و سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز آمادگی خود را بیان نمود تا در صورت نیاز، در استانداردسازی با وزارت علوم همکاری لازم را داشته باشد.،مهر

بیشتر بخوانیم: اینترنت 127 سامانه دانشگاهی رایگان شد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 983

به "در سنجش از 60 مرکز 90 درصد دانشگاهیان اینترنت رایگان گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سنجش از 60 مرکز 90 درصد دانشگاهیان اینترنت رایگان گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید