حمیدی: بیش از 51 درصد دانش آموزان واکسن کرونا دریافت نموده اند

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران (پانا) - معاون تربیت بدنی و سلامت وزات آموزش و پرورش گفت بیش از 51 درصد دانش آموزان واکسن کرونا دریافت نموده اند.

حمیدی: بیش از 51 درصد دانش آموزان واکسن کرونا دریافت نموده اند

مهرزاد حمیدی طی نشست مجازی معاونان وزیر با مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و رؤسای ادارات آموزش و پرورش منطقه ها سراسر کشور که در ساختمان شهیدرجایی برگزار گردید، به تشریح فعالیت های انجام شده درخصوص بازگشایی مدارس، آغاز سال تازه تحصیلی و از سرگیری آموزش های حضوری پرداخت و ضمن تشکر از کوشش مدیران کل و رؤسای منطقه ها سراسر کشور در اجرای پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی، به موضوع نیروی انسانی، سامانه ها و واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان، توزیع کتب درسی در مدارس و ثبت و صدور ابلاغ همکاران فرهنگی در سیدا اشاره نمود و اضافه کرد: حاصل این اقدامات در این شرایط خاص کشور، بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی توأم با آرامش بود و خوشبختانه توانستیم همزمان با آغاز کار دولت تازه و دوره سرپرستی وزارت آموزش و پرورش، سال تحصیلی تازه را با کوشش مدیران و رؤسای منطقه ها و مدارس، با آرامش آغاز کنیم.

حمیدی با اشاره به ایجاد 427 پایگاه تجمیعی ویژه فرهنگیان، در سراسر کشور، توضیح داد: 85درصد فرهنگیان در این پایگاه ها با منزلت و احترام و با اولویت خاص، واکسینه شده اند و علاوه بر آن مربیان مهدکودک ها، اساتید، کارکنان و دانشجومعلمان دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی و هر واحدی که مستقیم و غیرمستقیم به آموزش و پرورش و دانش آموزان مربوط می گردد، واکسن کرونا را دریافت نموده اند و در حدود 2 میلیون و 500 هزار دوز واکس کرونا در سراسر کشور برای این افراد، تزریق شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزات آموزش و پرورش اضافه کرد: سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اقتضائات کشور و مطالعات تکمیلی انجام شده نشان دهنده این است که در بیش از 170کشور دنیا مدارس باز و یا به صورت ترکیبی در حال فعالیت هستند، رشد علمی، فرهنگی، اجتماعی و سلامت دانش آموزان، ایجاب می نماید که مدارس را بازگشایی کنیم و برای بازگشایی مدرسه ضرورت دارد که واکسیناسیون دانش آموزان انجام گردد.

وی با تأکید بر این که در جلسات ستاد مدیریت بیماری کرونا، بر واکسیناسیون دانش آموزان 12تا 18سال تأکید شده است، ادامه داد: در این خصوص سرپرست وزارت آموزش و پرورش طی نامه ای به وزارت بهداشت، برای واکسیناسیون دانش آموزان اعلام آمادگی نموده اند و طی دستورالعملی که از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ارسال شد، پیش بینی کردیم که کمیته های هماهنگی استانی بین ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد گردد و متناظر آن در منطقه ها و شهرستان ها، شبکه های بهداشتی ایجاد و تقسیم کار صورت گیرد که خوشبختانه تا امروز 47درصد دانش آموزان، نوجوانان و جوانان 12سال تا 18سال با ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت واکسینه شده اند و اگر این عدد را نسبت به عدد دانش آموزان بسنجیم می توانیم بگوییم که تا امروز بیش از 51درصد دانش آموزان واکسن کرونا دریافت نموده اند.

وی ادامه داد: امروز اگر سیاست بازگشایی مدارس را دنبال می کنیم باید زمینه واکسیناسیون دانش آموزان را فراهم کنیم تا حلقه انتقال بیماری را قطع کنیم. لذا بازگشایی مدارس باید بازگشایی ایمنی باشد تا منجر به تعطیلی مدارس نگردد. از این روی تأکید می کنم از حداکثر پایگاه های واکسیناسیون استفاده گردد.

فراموش نکنیم که سهم آموزش و پرورش در کنترل کرونا سهم بسیار مؤثر و معین کننده ای است و باید برای جلوگیری از چرخه انتقال کرونا، واکسیناسیون دانش آموزان را با جدیت دنبال کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1808

به "حمیدی: بیش از 51 درصد دانش آموزان واکسن کرونا دریافت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمیدی: بیش از 51 درصد دانش آموزان واکسن کرونا دریافت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید