خبرنگاران وزیر آموزش دولت ترامپ هم کناره گیری کرد

به گزارش مجله نایس پاتوق، نیویورک- خبرنگاران- دومینوی استعفای اعضای دولت ترامپ که از روز گذشته شروع شد، به بتسی دیواس وزیر آموزش رسید.

خبرنگاران وزیر آموزش دولت ترامپ هم کناره گیری کرد

به گزارش خبرنگاران از فاکس نیوز، وزیر آموزش شامگاه پنجشنبه با انتقاد از شورش روز چهارشنبه در پایتخت آمریکا و یورش طرفداران ترامپ درکنگره، کناره گیری کرد.

وی در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری آمریکا نوشت: هیچ تردیدی نیست که لفاظی های شما بر این اوضاع اثر داشت. این نقطه عطفی برای من است.

پیش از دیواس، الین چائو وزیر حمل و نقل از دولت ترامپ کناره گیری کرد و دلیل آن را شورش روز چهارشنبه طرفداران ترامپ خاطرنشان کرد.

وی تاکید نمود: ما می بایست موفقیت های دولت شما را به نیابت از مردم آمریکا برجسته می کردیم و جشن می گرفتیم. در عوض ، ما مانده ایم که آشفتگی ناشی از تظاهرکنندگان خشن را که در کوشش برای تضعیف تجارت مردم بودند ، بیش از حد کنگره ایالات متحده را پاک کنیم.

وی گفت: ما باید موفقیت های دولت شما را به نیابت از مردم آمریکا برجسته و جشن بگیریم. در عوض، ما مانده ایم که آشفتگی ناشی از تظاهرکنندگان خشنی که کنگره ایالات متحده را در کوشش برای تضعیف امور مردم غارت کردند، پاک کنیم.

سناتور الیزابت وارن در واکنش به این استعفا نوشت: بتسی دیواس هرگز وظیفه خود را برای یاری به دانش آموزان آمریکا انجام نداده است.

وی اضافه کرد: من یک ذره تعجب نمی کنم که او ترجیح می دهد تا کار را ترک کند تا اینکه برای اجرای متمم 25 قانون اساسی اقدام کند.

این سناتور دموکرات ادامه داد: رهایی خوش باد پتسی. شما بدترین وزیر آموزش بوده اید.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1399

به "خبرنگاران وزیر آموزش دولت ترامپ هم کناره گیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر آموزش دولت ترامپ هم کناره گیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید