حمله علیه سیاست خارجی ترامپ درشب داغ رقابت انتخاباتی دموکرات ها

به گزارش مجله نایس پاتوق به نقل از رویترز، چهارمین مناظره انتخاباتی دموکرات ها این بار در ایالت اوهایو و با حمله مشترک همه نامزدان انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا به سیاست خارجی دونالد ترامپ و حمایت از استیضاح او برگزار گشت.

حمله علیه سیاست خارجی ترامپ درشب داغ رقابت انتخاباتی دموکرات ها

در جریان این مناظره انتخاباتی جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور آمریکا، بیتو اُ روک، تام استیر، تولسی گابارد، اندرو یانگ، جولیان کاسترو، الیزابت وارن، برنی سندرز، کوری بوکر، ایمی کلوبچار، پیت بوتیجج و کامالا هریس به عنوان نامزدان حزب دموکرات برای انتخابات 2020 با هم به رقابت پرداختند.

در این مناظره، الیزابت وارن درباره استیضاح ترامپ پیش از انتخابات گفت: وقتی تصمیم گرفتم وارد رقابت ریاست جمهوری شوم، نمی دانستم مسئله قرار است به استیضاح بکشد، اما وقتی گزارش مولر منتشر شد و آن را مطالعه کردم، وقتی به خاتمه رسیدم متوجه شدم که او نشان داده بود که این رئیس جمهور در اجرای عدالت مانع تراشی کرده و بارها این کار را تکرار کرده است. بنابراین، الان، خواستار آغاز تحقیقات استیضاح هستم.

وارن همچنین ترامپ را به قانون شکنی متهم کرد.

برنی سندرز نیز با حمایت از استیضاح ترامپ، او را فاسدترین فرد تاریخ مطرح نمود و به ترامپ به دلیل رسوایی اوکراین به شدت حمله کرد و گفت: دموکرات ها چاره ای جز استیضاح علیه او ندارند.

بایدن در این مناظره همچنین با دفاع از پسرش که ترامپ خواستار تحقیقات پیرامون فساد او در اوکراین شده بود، گفت: پسرم خطایی نکرده. من هم خطایی نکرده ام.

دیگر نامزدان دموکرات، از جمله کامالا هریس، ایمی کلوبچار، جولیان کاسترو و تولسی گابارد نیز در این مناظره از استیضاح ترامپ حمایت کردند.

انتقاد از ترامپ به ویژه تصمیم اخیر او در خارج کردن نیروهای آمریکا از سوریه و چراغ سبز به ترکیه برای آغاز عملیات در سوریه از دیگر مسائلی بود که نامزدان دموکرات به آن حمله کردند.

تولسی گابارد اگرچه موافقت خود را با خروج نیروهای آمریکا از سوریه گفت، اما گفت روش ترامپ را برای خروج نیروها نمی پسندد، اگرچه به گفته او دست دونالد ترامپ و بسیاری از سیاستمداران به خون کردها آلوده است.

همچنین جو بایدن تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه را شرم آورترین تصمیم یک رئیس جمهور در تاریخ آمریکا مطرح نمودو افزود: رئیس جمهور دیوانه و پیش بینی ناپذیری داریم که اصلاً از سیاست خارجی سر در نمی آورد و تصمیم هایش را بر اساس ترس از رأی نیاوردن می گیرند.

به گفته بایدن، در صورت انتخابات مجدد ترامپ، دیگر خبری از سازمان ناتو نخواهد بود.

برنی سندرز نیز به شدت حمله ترکیه به سوریه را زیرسوال برد.

در ادامه این مناظره، جولیان کاسترو سیاست ترامپ را در زندانی کردن بچه ها مهاجران در مرز مکزیک با سیاست اخیر او در سوریه که به گریختن زندانی های داعش از زندان شده مقایسه کرد و گفت: ترامپ بچه ها را در نزدیکی مرز داخل قفس زندانی می کند و همزمان به زندانی های داعش در سوریه اجازه می دهد فرار کنند.

در این مناظره اگرچه در برخی زمینه ها تفاوت نظرهایی وجود داشت، اما 12 داوطلب حاضر در این مناظره بر لزوم استیضاح دونالد ترامپ و عزل وی از ریاست جمهوری آمریکا اتفاق نظر داشتند.

هنوز بیش از یک سال به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که نوامبر 2020 برگزار می شود، زمان باقی مانده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حضور خود را در این انتخابات از مدت ها قبل اعلام کرده اما هنوز مشخص نیست از سوی دموکرات ها چه فردی مقابل او خواهد ایستاد و برهمین اساس رقابت میان نامزدهای دموکرات برای راه یابی به عنوان نامزد نهایی این حزب در انتخابات 2020 ادامه دارد.

اگرچه در انتخابات ریاست جمهوری قبلی آمریکا در سال 2016، تعداد کمتری از نامزدهای دموکرات رقابت می کردند، اما دموکرات ها امسال با 20 نامزد انتخاباتی رکورد بیشترین رقابت دورن حزبی را در انتخابات ریاست جمهوری شکسته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 505

به "حمله علیه سیاست خارجی ترامپ درشب داغ رقابت انتخاباتی دموکرات ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله علیه سیاست خارجی ترامپ درشب داغ رقابت انتخاباتی دموکرات ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید