جزئیات طرح هوشمندسازی قرنطینه

به گزارش مجله نایس پاتوق، دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 جزییات طرح سامانه هوشمند برای محدودیت های کرونایی و قرنطینه را توضیح داد.

جزئیات طرح هوشمندسازی قرنطینه

جزئیات طرح هوشمندسازی قرنطینه

حمیدرضا جماعتی در مصاحبه با ایسنا، درباره جزئیات سامانه هوشمند برای محدودیت های کرونایی و قرنطینه، گفت: سامانه هوشمند برای محدودیت ها و قرنطینه در کمیته علمی کشوری کرونا مورد بحث قرار گرفت و این سامانه به صورت پایلوت در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و قزوین در حال انجام است و قرار شد نتایج پایلوت را به ما ارائه دهند تا ببینیم به چه صورت عمل کردند و اگر نتیجه آن خوب باشد، این سامانه به کل کشور توسعه پیدا می کند.

وی افزود: در قالب این طرح که در حال پایلوت است، بر اساس سامانه هوشمندی که طراحی شده، تمام اطلاعات کلیه شهروندان از حمل و نقل گرفته تا اصناف و ... مشخص شده و بر اساس واکسیناسیون، علائم احتمالی، تست هایی که برای باز بودن اصناف و ... انجام می شود، قرنطینه ها و محدودیت هایی را ایجاد می کنند.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا افزود: بر این اساس افرادی که گرفتار و مثبت شدند، پیگیری کرده و در قرنطینه قرار می گیرند. در عین حال شرکت ها و ... به صورت دوره ای تست هایی را انجام می دهند و اطلاعات تست ها وارد سامانه شده و بر اساس آن ها نتیجه می گیرند که درباره یک صنف خاص یا یک بخش چه اقداماتی باید انجام شود.

جماعتی با بیان اینکه این کار به نوعی غربالگری هوشمند است، گفت: وقتی هم بر اساس غربالگری مبتلا پیدا شد، فرد قرنطینه شده و مورد بررسی قرار می گیرد.

وی درباره نحوه نظارت بر ای این طرح، گفت: معمولا به وسیله استانداری ها نظارت بر اجرای آن انجام می شود و صنف ها، ادارات، حوزه حمل و نقل و ... در این طرح قرار دارند. در عین حال مجری اصلی این طرح وزارت کشور است و وزارت بهداشت عمدتا از نظر علمی کار را حمایت می کند و مجری اصلی وزارت کشور و ریاست جمهوری است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1827

به "جزئیات طرح هوشمندسازی قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح هوشمندسازی قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید