توضیحات وزارت خارجه چین درباره سند جامع همکاری با ایران

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت سند همکاری پکن و تهران، طرح چارچوبی کلان برای همکاری های چین و ایران برای آینده فراهم می نماید.

توضیحات وزارت خارجه چین درباره سند جامع همکاری با ایران

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت سند همکاری پکن و تهران شامل قرارداد ها یا شاخص های کمی تعیین نیست، بلکه طرح چارچوبی کلان برای همکاری های چین و ایران برای آینده فراهم می نماید.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه گفت، توافق نامه همکاری جامع امضا شده بین چین و ایران هدف شخص ثالثی نیست.

وانگ یی، مشاور امور خارجه و وزیر امور خارجه چین در ملاقات با همتای ایرانی خود محمد جواد ظریف روز شنبه توافق نامه ای را برای تقویت همکاری بین دو کشور که از یک مشارکت راهبردی جامع مشترک برخوردارند، امضا کرد.

ژائو در خصوص این سند همکاری، به رسانه ها گفت در ژانویه 2016، چین و ایران بیانیه مشترکی در خصوص ایجاد مشارکت استراتژیک جامع صادر کردند و توافق کردند که به یک برنامه همکاری جامع برسند. چندی پیش، پس از ارتباطات و تبادل نظر ها، دو طرف در خصوص محتوای همکاری جامع خود به توافق رسیدند.

وی گفت: این طرح بر بهره گیری از پتانسیل های همکاری مالی و مردمی بین دو ملت و برنامه ریزی برای چشم انداز ها و راستا های همکاری طولانی مدت متمرکز است. این شامل قرارداد ها یا شاخص های کمی تعیین نیست و هیچ ثالثی هدف قرار نگرفته است. اعتقاد بر این است که این طرح چارچوبی کلان برای همکاری های آینده بین چین و ایران فراهم می نماید .

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1530

به "توضیحات وزارت خارجه چین درباره سند جامع همکاری با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزارت خارجه چین درباره سند جامع همکاری با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید