توزیع اینترنتی مرغ و تخم مرغ کلید خورد

به گزارش مجله نایس پاتوق، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: امروز طرح توزیع اینترنتی مرغ و تخم مرغ در تهران شروع شد.

توزیع اینترنتی مرغ و تخم مرغ کلید خورد

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل قادری فر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: در طرح توزیع اینترنتی مرغ و تخم مرغ، مرغ منجمد با قیمت مصوب کیلویی 20 هزار تومان و تخم مرغ با نرخ مصوب شانه ای 43 هزار تومان درب منازل منطقه ها 22 گانه تهران تحویل می گردد.

او اضافه نمود: در گام نخست 300 تن مرغ منجمد و بعلاوه 300 تن تخم مرغ برای عرضه در تهران در نظر گرفته شده است، اما در گام بعدی تا اواخر آبان ماه عرضه این محصولات در کلان شهرهای دیگر شروع می گردد و در نهایت در هفته نخست ماه آینده این عرضه در همه نقاط کشور که شبکه توزیع با معضل روبرو است، انجام خواهد شد.

قادری فر ادامه داد: در حال حاضر عرضه شامل مرغ منجمد و تخم مرغ است، اما با عرضه سراسری کالاهای اساسی دیگر مانند برنج و روغن به وسیله همین سامانه توزیع خواهند شد.

به گفته او، در نظر داریم تا با تمهیداتی که صورت می پذیرد، عرضه مرغ گرم با نرخ مصوب را در دستور کار قرار دهیم و از همان هفته نخست آذرماه این مهم را به انجام برسانیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران اضافه نمود: در حال حاضر توزیع به وسیله سامانه اینترنتی بازرگام که تحت حمایت یکی از تعاونی های روستایی کشور راه اندازی شده، انجام می گردد، اما از طرح های همه کسب و کارهای نوپای اینترنتی (استارت آپ ها) برای انجام توزیع کالاهای اساسی استقبال می کنیم.

قادری فر گفت: هدف از این اقدام حذف واسطه گری ها و رسیدن کالاهای اساسی با نرخ مصوب به دست مردم است و هیچ هزینه ای بابت حمل و نقل از خریداران دریافت نمی گردد ضمن اینکه اگر مسئله ای در کالای خریداری شده وجود داشته باشد، امکان استرداد محصول وجود دارد.

او با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی در عرضه کالاهای اساسی با شروع طرح به صورت سراسری وجود ندارد، اعلام کرد: مردم می توانند از این طریق بعضی از کالاهای مورد احتیاج خود را با حذف واسطه ها و با قیمت مصوب خریداری نمایند.

قادری فر در سرانجام توضیح داد: در حال حاضر محصول و کالاهای اساسی به مقدار کافی در کشور فراوری می گردد و تنها مشکل نقص در شبکه توزیع است که دلال بازی ها اجازه نمی دهد این کالاها با قیمت مصوب به دست مردم برسد، اما این شیوه توزیع ضمن حذف دلال بازی ها اجازه رسیدن محصولات با نرخ مصوب به مردم را می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1857

به "توزیع اینترنتی مرغ و تخم مرغ کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع اینترنتی مرغ و تخم مرغ کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید