تشدید تدابیر امنیتی در بغداد در پی رژه مسلحانه، الکاظمی: هدف برهم زدن امنیت عراق است

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرگزاری خبرنگاران- نخست وزیر عراق در واکنش به رژه نظامی گروه موسوم به ربع الله در خیابان های بغداد، این اقدام را در جهت برهم زدن امنیت عراق خواند.

تشدید تدابیر امنیتی در بغداد در پی رژه مسلحانه، الکاظمی: هدف برهم زدن امنیت عراق است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در مراسمی برای بزرگداشت خانواده های شهدای رسانه در واکنش به قدرت نمایی نظامی گروه ربع الله در بغداد، این اقدام را گامی در جهت برهم زدن نظم و ثبات عراق و دور کردن این کشور از نقش واقعی خود دانست.

وی گفت: کسانی هستند که بر این باورند با سلاح دولت را تهدید می نمایند، جنگ و سلاح در عراق بس است. بخدا قسم ما از کسی نمی ترسیم بلکه فقط از وجدان خود می ترسیم.

نخست وزیر عراق عنوان داشت: نظام سیاسی عراق موجب ناامیدی شده است.

این اظهارات الکاظمی پس از آن ایراد شد که گروه موسوم به ربع الله در منطقه الکراده سوار بر دهها خودرو در بغداد رژه رفتند و اقدام به تهدید الکاظمی کردند؛ اقدامی که واکنش های داخلی از جمله مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق را به دنبال داشت.

حشد شعبی نیز در واکنش به خبر رژه نظامی این گروه ضمن تکذیب هرگونه ارتباط با این گروه گفت: هرگونه تحرک نظامی واحدهای حشد شعبی در بغداد بنابر آنچه در بعضی از رسانه ها منتشر شده را قاطعانه تکذیب می کنیم و تحرکات نیروهای حشد شعبی در چارچوب اوامر فرمانده کل نیروهای مسلح و با هماهنگی با ستاد فرماندهی مشترک عراق انجام می گردد.

از سوی دیگر منابع عراقی از تشدید تدابیر امنیتی در این کشور در پی رژه گروه ربع الله و در آستانه نشست سه جانبه سران عراق، اردن و مصر خبر دادند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1528

به "تشدید تدابیر امنیتی در بغداد در پی رژه مسلحانه، الکاظمی: هدف برهم زدن امنیت عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تدابیر امنیتی در بغداد در پی رژه مسلحانه، الکاظمی: هدف برهم زدن امنیت عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید