تداوم اعتراضات اقتصادی در لبنان ، معترضان راههای اصلی را بستند

به گزارش مجله نایس پاتوق، رسانه های لبنانی امروز جمعه از تداوم اعتراضات اقتصادی در شهر بیروت و برخی مناطق دیگر لبنان در اعتراض به وضع اقتصادیات های جدید خبر دادند.

تداوم اعتراضات اقتصادی در لبنان ، معترضان راههای اصلی را بستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رسانه های لبنانی، اعتراضات مردمی امروز در شهر بیروت از سرگرفته شد و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گلوله های حاوی گاز استفاده کردند.

برپایه گزارشها، اکثر خیابانهای بیروت بویژه در مرکز این شهر به علت تظاهرات بسته است. برخوردهایی نیز بین معترضان و نیروهای امنیتی اجرا شده است.

معترضان به وضع اقتصادیات های جدید و اوضاع ناگوار اقتصادی و معیشتی امروز جمعه با آتش زدن لاستیک ها جاده بین المللی در ورودی جنوبی شهر بعلبک را بار دیگر بستند.این جاده عصر دیروز نیز با شروع اعتراضات بسته شده بود که بعدا بازگشایی شد.اما معترضان امروز بار دیگر این جاده را بستند.

اعتراضات و بسته شدن جاده باعث شد که الکسندر زاسبکین سفیر روسیه در لبنان نیز که امروز قصد سفر به شهرهای بعلبک و الهرمل را داشت، سفرش را لغو کند.

معترضان امروز جمعه همچنین جاده اصلی بین شهرهای صور و صیدا را در مناطق انصاریه، البیساریه، الصرفند و عدلون بستند. جاده های منتهی به شهر نبطیه نیز توسط معترضان بسته شده است.

اعتراض ها در لبنان از عصر دیروز شروع شد و تا پاسی از شب ادامه داشت. اعتراض ها بعد از آن شروع شد که دولت لبنان اقتصادیات های جدیدی را وضع کرد که آخرین مورد آن، اعمال اقتصادیات بر تماس های رایگان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه بود. دولت لبنان تلاش می کند که با وضع اقتصادیات درآمدهای خود را در سایه بحران شدید اقتصادی این کشور افزایش دهد.

پلیس لبنان بیان نمود که در جریان برخوردهای شب گذشته بین معترضان و نیروهای امنیتی، 60 نیروی امنیتی زخمی شده است.

همزمان جورج کتانه دبیرکل صلیب سرخ لبنان نیز بیان نمود که 70 معترض آسیب دیده دیشب در محل درمان شده اند و آمبولانس ها 22 معترض دیگر را که در میدان ریاض الصلح در مرکز بیروت بیهوش شده بودند، به بیمارستان منتقل کردند.

هیئت وزیران لبنان امروز نشست فوق العاده به ریاست میشل عون رئیس جمهور برای بحث درباره تحولات و خواسته های مردم برگزار خواهد کرد که طبق آخرین گزارشها، به علت از سرگیری اعتراضات ، محل برگزاری این نشست از کاخ نخست وزیری در مرکز بیروت به کاخ ریاست جمهوری در منطقه بعبدا در شرق بیروت منتقل شده است.

ریا الحسن وزیر کشور لبنان گفت که اکثر تظاهرات ها مسالمت آمیز است و به نیروهای امنیتی دستور داده شده که از برخورد با آنها پرهیز کنند.

وی درعین حال گفت که لازم است تا بودجه دولت توازنی بین ریاضت اقتصادی و کاهش فشار بر شهروندان برقرار کند.

الحسن در عین حال تاکید کرد: نیروهای امنیتی با هرگونه تلاش خرابکارانه ای برخورد خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 512

به "تداوم اعتراضات اقتصادی در لبنان ، معترضان راههای اصلی را بستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم اعتراضات اقتصادی در لبنان ، معترضان راههای اصلی را بستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید