تا پایان سال مشکل مطالبات حقوق کارگران حل می شود

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تا پایان امسال مشکل مطالبات حقوق کارگران حل می شود.

تا پایان سال مشکل مطالبات حقوق کارگران حل می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمد بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با هماهنگی هایی که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت، تا 29 اسفند امسال مشکل مطالبات حقوق و دستمزد کارگران مرتفع و پرداخت خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما در تلاش هستیم تا قانون کار به گونه ای اصلاح شود که تأمین کننده منافع کارگران باشد.

رئیس فراکسیون کارگری در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به پیشنهاد کمیسیون اجتماعی به دولت و وزیر کار برای افزایش حداقل 35 درصدی حقوق کارگران در سال آینده گفت: نگرش دولت و مجلس برای ارتقا سطح حقوق کارگران مثبت است و ما با جدیت این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

آقای بابایی با تأکید بر توجه به شاخص هایی همچون تورم، سبد هزینه های خانوار و قیمت تمام شده کالا و ارتباط آن با نرخ مزد که در ماده 41 قانون کار ذکر شده است گفت: در این زمینه جلسات متعددی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی داشتیم و وی قول مساعد در این زمینه داده است.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: ما از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواسته ایم دولت در تصمیم گیری شرکای اجتماعی کارگر و کارفرما دخالت نکند و همچنین به مشارکت جدی تشکل های کارگری بها دهند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1452

به "تا پایان سال مشکل مطالبات حقوق کارگران حل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا پایان سال مشکل مطالبات حقوق کارگران حل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید