امضای سلطانی فر پای حکم متهم فساد کلان مالی، مدیر استقلال متواری شد

به گزارش مجله نایس پاتوق، وزیر ورزش در حالی 13 بهمن ماه متهم فساد کلان مالی را به عضویت هیئت مدیره باشگاه استقلال در آورد که این فرد اکنون با یاری یکی از افراد تیم طبری از کشور متواری شده است.

امضای سلطانی فر پای حکم متهم فساد کلان مالی، مدیر استقلال متواری شد

جهت دریافت مشاوره خدمات مرکز چاپ کارت ویزیت از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

خبرنگار ، انتخابات هیئت مدیره جدید باشگاه استقلال در تاریخ سیزدهم بهمن ماه 98 برگزار گردید و با حکم سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان فردی به نام مهدی شریفی نیک نفس به عنوان یکی از اعضای جدید هیئت مدیره این باشگاه تهرانی معرفی گردید، اما این عضو جدید باشگاه استقلال گویا یکی از متهمان فراری فساد کلان مالی است و به دنبال پیگیری های خبرنگاران معین شد که او با همکاری عده ای توانسته از کشور فرار کند و به امارات برود.

بر اساس اطلاعات واصله و شنیده ها معین شد که وی در پرونده 6 میلیارد و 656 میلیون یورویی پتروشیمی و کاتالیست های تقلبی نقش داشته و به همین دلیل هم اکنون از کشور متواری شده است.

در پرونده پتروشیمی نام 14 متهم به چشم می خورد که برای آن ها کیفرخواست صادر شده و بر اساس این کیفرخواست اتهام این افراد مشارکت و معاونت در اخلال کلان مالی در حوزه پتروشیمی است.

افرادی همچون رضا حمزه لو مدیر عامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی، عباس صمیمی عضو هیئت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ایران، مرجان شیخ الاسلامی و تعداد دیگری از متهمان به چشم می خورد.

علاوه بر متهمانی که نام آن ها در کیفرخواست آمده است، رد پای عده ای دیگر هم در این پرونده به چشم می خورد که مهدی شریفی نیک نفس هم یکی از این افراد است.

مهدی شریفی نیک نفس با اطلاعی که داشته به بهانه دور زدن تحریم ها و پیگیری پرونده های پتروشیمی از کشور خارج شد و با دقت در پرونده او می توان متوجه شد که کارشناس پرونده از فرار او آگاه بوده و با هماهنگی های مسئولان شرکت اسپک و شرکت بازرگانی پتروشیمی این فرار انجام شده است و از سوی دیگر متأسفانه بازپرس متهم علی رغم تاکیدات انجام گرفته او را ممنوع الخروج ننموده و بدون آن که قرار وثیقه صادره در مورد متهم را تقلیل دهد با دستور غیرقانونی 4 میلیارد و 600 میلیون تومان از وثایق او را هم برطرف بازداشت کرد.

این متهم اکنون توسط پلیس امارات بازداشت نیست، اما رصد اطلاعاتی او ادامه دارد و شنیده ها حاکی از آن است که متهم شریفی نیک نفس مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی با هماهنگی از کشور متواری شده است.

اقدامات قانونی برای بازگشت این متهم در حال اجرا است، اما از آنجایی که این متهم اطلاعات دست اولی در ارتباط با مباحث پشت پرده پرونده 6 میلیارد و 656 میلیون یورویی و ورود کاتالیست های تقلبی به کشور داشته است، او را فراری دادند و یکی از متهمان که متأسفانه در این پرونده دخالت دارد، اکبر طبری معاون اجرایی حوزه ریاست سابق قوه قضائیه است.

البته رسیدگی ها درباره این پرونده ادامه دارد و گفته شده در اواسط اسفندماه وقت رسیدگی برای این پرونده معین می گردد و اعتراف متهمان یک به یک اخذ خواهد شد.

آذر ماه سال 97 بود که دولت آبادی دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای این پرونده پس از حدود 5 سال اطلاع داد.

مدیران شرکت های پتروشیمی بدون توجه به دستور مسئولان و مدیران وزارت نفت در ارز های محصولات صادراتی دخل و تصرف کردند و به نفع خود منابعی را برداشتند.

حال پای این عضو جدید هیئت مدیره باشگاه استقلال که سابقه حضور در یکی از شرکت های پتروشیمی را هم داشته به پرونده باز شده و بر اساس شنیده ها وی توانسته با ارتباطات از کشور متواری گردد.

آن طور که گفته شد اکبر طبری معاون سابق اجرایی حوزه ریاست قوه قضائیه هم در این پرونده نقش داشته و البته جای سوال است که این متهم فراری با چه ارتباطاتی توانسته از کشور فرار کند و آیا رد پای یکی از اعضای تیم طبری در این پرونده محرز است یا خیر؟

پرونده پتروشیمی یکی از پرونده های بزرگ فسادی است که نام افراد متعددی در آن دیده می گردد و این پرونده با حواشی متعددی روبرو بوده و این عضو هیئت مدیره فراری باشگاه استقلال هم گویا یکی از حواشی این پرونده است و باید دید که در نتیجه حکم رسیدگی به پرونده چه خواهد بود.

معین نیست با وجود آن که او جزء متهمان بوده، وزیر ورزش چگونه برای او حکم عضویت هیئت مدیره در یکی از پر هوادار ترین تیم های فوتبال کشور را صادر نموده است؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 765

به "امضای سلطانی فر پای حکم متهم فساد کلان مالی، مدیر استقلال متواری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای سلطانی فر پای حکم متهم فساد کلان مالی، مدیر استقلال متواری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید