اعلام تغییرات مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس جزئیات اصلاحات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری برای تامین نظر شورای نگهبان را تشریح کرد.

اعلام تغییرات مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش روابط عمومی مجلس، علی حدادی با اشاره به نشست کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعلام کرد: امروز برطرف ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستور کار نهاده شد و تغییراتی برای تامین نظر این شورا اعمال شد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس ادامه داد: سن کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 40 تا 75 سال در نظر گرفته شد، همچنین بخش هایی که به پیشنهاد نمایندگان در صحن به طرح افزوده شده بود از جمله کاندیداشدن اساتید، استاد تمام و افرادی که با حکم رهبری منصوب شده اند، برای تامین نظر شورای نگهبان حذف شد.

وی اعلام کرد: در ارتباط با معیارهای رجال سیاسی و مذهبی، مدیر و مدبر شدن نیز اصلاحاتی انجام شده شد و تاکید شد شورای نگهبان می تواند برای احراز صلاحیت معیارهای بیان شده در قانون را نیز مدنظر قرار دهند. با این اصلاحیه اختیار شورای نگهبان پابرجا می ماند.

ثبت نام اتباع ایرانی دارای تابعیت کشورهای دیگر و اشخاص غیر ایرانی دارای تابعیت ایرانی در انتخابات ممنوع است

این نماینده مجلس مطرح نمود: تبصره ممنوعیت ثبت نام ها نیز به این نحو اصلاح شد که ثبت نام کاندیداهای اتباع ایرانی که تابعیت کشورهای دیگر را دارند و اشخاص غیر ایرانی که تابعیت ایرانی را گرفته اند، نمی توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام نمایند. ایرادات شورای نگهبان به این طرح کامل آنالیز شد و برای تصویب نهایی به صحن علنی ارسال شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: در این نشست آنالیز طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا به اتمام رسید و برای قرار دریافت در نوبت آنالیز صحن به هیات رئیسه مجلس تحویل داده شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1504

به "اعلام تغییرات مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تغییرات مجلس در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید