121 اثر مجموعه ارمغان به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اهدا شد

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران (پانا) - مراسم رونمایی آثار اهدایی به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان شامگاه چهارشنبه 10 شهریورماه برگزار گردید.

121 اثر مجموعه ارمغان به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اهدا شد

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این مراسم 121 اثر ارزشمند از مرحومه منیژه میرعمادی و همسرش دکتر جمشید ناصری با اسم ارمغان به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اهدا و آیین رونمایی آنها برگزار گردید.

مراسم رونمایی از آثار اهدایی به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان با حضور استاندار کرمان، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی همراه بود.

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آثار فاخر و ظرفیت های کرمان در بخش هنرهای معاصر گفت: پس از تهران ارزشمند ترین مجموعه اهدایی به کرمان اهدا شده و موزه استاد صنعتی در کرمان پس از تهران ارزشمندترین موزه هنرهای معاصر کشور است.

هادی مظفری اضافه نمود: سرکار خانم منیژه میر عمادی 696 اثر ارزشمند را به جامعه هنر اهدا کردند، به لطف همسر ایشان جمشید ناصری و صحبت هایی که شد درخواست دادیم که بعد از تهران بخش قابل توجهی از این آثار به موزه کرمان اهدا گردد.

وی توضیح داد: ارزشمندترین بخش این مجموعه بعد از تهران به کرمان آمد و به علت شرایط کرونا اهدا به تعویق افتاده بود تا اینکه امشب انجام شد.

مدیرکل هنرهای تجسمی ضمن قدردانی برای اهدای این آثار نسبت به آینده موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان ابراز امیدواری کرد و گفت: سه اتفاق مهم دراین دوره در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان افتاد که به صندلی و پویایی موزه یاری می نماید. بازسازی آثار، بازسازیساختمان موزه و اهدای 121 اثر اتفاقاتی است که در این دوره انجام شد. آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان به وسیله معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت استانداری کرمان بازسازی شد. در تعامل دفتر هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر تهران 121 اثر اهدایی از مجموعه ارمغان هم به موزه هنرهای صنعتی کرمان اهدا شد.

علی زینی وند، استاندار کرمان هم در این مراسم با اشاره به اینکه فرهنگ و هنر قطعه اصلی هویت ماست، گفت: آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان بسیار فاخر هستند و این آثار که اهدا شده بسیار ارزشمند است. باید کرمان را با آثار امروز و آثار گذشته ماندگار کنیم و موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان هم در این راستا فعالیت می نماید. .

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم ضمن تشکر از اهدای آثار هنری به موزه صنعتی کرمان گفت: سعی داریم مباحث هنری و درخواست هنرمندان را در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی جدی تر و بیشتر پیگیری کنیم.

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم گفت: آثاری که به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اهدا شده است، سرمایه معنوی هستند و از اهداکنندگان باید تشکر کرد که این اتفاق عظیم را در حوزه هنر تجسمی و موزه کرمان رقم زدند. استان کرمان را باید از لحاظ ظرفیت حوزه فرهنگ و هنر به اسم موزه هنرهای تجسمی بشناسیم. دراین دوره کارهای ارزشمندی انجام شد و هدف گذاری کردیم تا کرمان پایلوت گردشگری گردد. در گام اول بازسازی آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان با کوشش معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و پس از آن بازسازی و بازسازی بنای موزه انجام شد و تعاملات داخلی و خارجی شکل گرفت که در مجموع 20 نمایشگاه و 50 برنامه در این دوره در موزه برگزار گردید که دو نمایشگاه بین المللی بود.

علیزاده ادامه داد: در طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر شهر کرمان و شهرهای سیرجان، جیرفت و کهنوج به اسم شهر خلاق معرفی شدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1750

به "121 اثر مجموعه ارمغان به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اهدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "121 اثر مجموعه ارمغان به موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اهدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید