10 گونه گیاهی در کرمانشاه احیا می گردد

به گزارش مجله نایس پاتوق، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از احیای 10 گونه گیاهی در استان در امسال اطلاع داد.

10 گونه گیاهی در کرمانشاه احیا می گردد

به گزارش مجله نایس پاتوق، انشاالله کولانی با بیان اینکه این گونه های گیاهی شامل گیاهان دارویی، مرتعی، خوراکی و صنعتی در معرض نابودی هستند، افزود: این گونه ها شامل چویر(چنور)، کندل کوهی(زو)، کنگر، ریواس، باریجه، آنغوره، آوندل(گنور)، علف گاوزبان، زیره و آویشن می باشند.

کولانی با اشاره به تامین اعتبار لازم برای کشت و احیای این گونه های گیاهی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، گفت: اعتبارات لازم در اختیار تعاونی های مجری طرح های مرتعداری در استان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: پس از اولین بارش های پاییزی کشت این گونه های گیاهی در استان با نظارت کارشناسان بر مراحل مختلف کاشت، حفاظت و نهایتا بهره برداری انجام خواهد شد.

کولانی اقدامات اینچنینی را در راستای حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی به عنوان بزرگترین سرمایه های ملی و بستر حیات و توسعه پایدار کشور مهم ارزیابی کرد و افزود: این نوع اقدامات تاثیر بسزایی در حفظ گونه های طبیعی داشته و مانع از نابودی آنها خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 522

به "10 گونه گیاهی در کرمانشاه احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 گونه گیاهی در کرمانشاه احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید