10 خودروساز برتر اروپا را بشناسید؛ مدرن ها!

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرنگاران: قاره اروپا به لطف کوشش های کارل بنز، اولین قاره ای است که در آن یکی از پدیده های نوظهور صنعتی دنیا ساخته شد. کارل بنز در اواخر دهه 1880 میلادی اولین اتومبیل دنیا را اختراع کرد و به فردی برجسته در تاریخ کشور آلمان تبدیل شد.

10 خودروساز برتر اروپا را بشناسید؛ مدرن ها!

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

امروزه اتومبیل های مختلفی در قاره اروپا ساخته شده و در میان تمام برند های خودروسازِ اروپایی، برند های آلمانی حرف اول و آخر را می زنند. اما بعضی از فراورینمایندگان اروپایی با کوشش و پشتکار فراوان خود را به فراورینمایندگان آلمانی رسانده و اکنون ما می خواهیم 10 خودروساز برتر اروپا را به شما معرفی کنیم. خودروسازان لیست ما نه تنها در اروپا و آمریکای شمالی، بلکه در سراسر دنیا مشهور و معروف بوده و از آن ها با عنوان غول های صنعت خودروسازی اروپا یاد می گردد.

آئودی

اولین شرکتی که در لیست ما واقع شده است؛ یک فراورینماینده آلمانی به نام آئودی است. این شرکت در سال 1899 تاسیس شد. در ابتدا نام تجاری این شرکت، آگوست هورش (صنعتگر و کارآفرین آلمانی) و یا هورش بود. 10 سال بعد نام آن تغییر کرد و به Audiwerke تبدیل شد. اما این خاتمه ماجرا نبود و 22 سال بعد با ادغام سه کمپانی آلمانی دیگر، کمپانی Auto Union AG تشکیل شد.

آئودی از همان روز های نخست جنگید و روی پای خود ایستاد، تا اکنون یکی از برترین فراورینمایندگان اتومبیل در دنیا باشد. لوگوی چهار حلقه به هم پیوسته آئودی شهرتی دنیای داشته و از جمله بهترین محصولات آن باید به آئودی ای 3، کیو 5، ای 6 و تی تی اشاره نمود.

استون مارتین

آیا تاکنون ونکوئیش اس را از نزدیک دیده اید؟ ونکوئیش اتومبیلی است که به شما شخصیت می دهد و شما باید بدانید که استون مارتین سازنده رسمی اتومبیل های جمزباند است. استون مارتین در سال 1914 و با همکاری لیونل مارتین و رابرت بمفورد تاسیس شد. این کمپانی بار ها توسط خاندان سلطنتی بریتانیا ستایش شده و از آن به عنوان یکی از برترین فراورینمایندگان اتومبیل در اروپا و دنیا یاد می گردد. استون مارتین به غیر از ونکوئیش اس، اتومبیل های زیبایی مانند: دی بی 7، دی بی 5، دی بی 9، ونتیج و رپید را ساخته است.

بنتلی

این کمپانی توسط والتر اوون بنتلی و 100 سال پیش تاسیس شده است. در حال حاضر دفاتر اصلی این کمپانی در شهر کرو و چشایر انگلستان قرار داشته و با 5 قهرمانی در مسابقات تاریخی لمانز به شهرت دنیای رسیده است. بنتلی فراورینماینده مجلل ترین و پیچیده ترین قطعات اتومبیل بوده و به همین خاطر محصولات آن بسیار گران قیمت هستند. اگر کسی صاحب یکی از محصولات بنتلی باشد؛ یعنی اینکه پول او از پارو بالا رفته و بسیار ثروتمند است.

بی ام و

بی ام و یکی از مشهورترین کمپانی های فراورینماینده اتومبیل در دنیا بوده و نام آن مخفف عبارت بایِریشه موتورن وِرکه است. این کمپانی توسط کارل رپ و گوستاو اتو در سال 1916 تاسیس شد و ابتدا نام آن Bayerische Flugzeugwerke AG بود. اما بعد از یک سال نام بی ام و ای جی برای آن انتخاب شد و به افتخار ایالت بایرن آلمان، از ترکیب رنگ پرچم بایرن در لوگوی بی ام و استفاده نموده اند.

از جمله بهترین فراوریات کمپانی بی ام و باید به مدل های ام 1، سری ام کوپه، ام 5 ئی 39 و ئی 30 ام 3 اشاره نمود. این کمپانی یکی از بهترین برند های آلمانی فراورینماینده اتومبیل بوده و محصولات آن از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

فراری

نام انزو آنسلمو فراری در سراسر دنیا و میان تمام افراد ثروتمند و فقیر شناخته شده است. انزو مدتی در کمپانی سی ام دی مشغول فعالیت بود؛ ولی پیروزیت چندانی کسب نکرد و به کمپانی آلفارومئو پیوست. اما انزو در سال 1945 تصمیم به جدایی قطعی از آلفارومئو گرفت و با تاسیس کمپانی مستقل اتومبیل سازی فراری، اولین اتومبیل های جاده ای فراری را در سال 1947 روانه بازار های دنیای کرد. اولین اتومبیل ساخته شده توسط فراری و با وجود محدویت های کمپانی آلفارومئو با نام تیپو 815 ساخته شد.

اتومبیل مذکور یک خودروی اسپرت بوده و از پیشرانه 8 سیلندر با حجم 1.5 لیتر استفاده می کرد. بعد از رهایی کامل فراری از کمپانی آلفارومئو و اعمال محدودیت های سنگین دولت ایتالیا، این کمپانی اولین اتومبیل اختصاصی و غیر مسابقه ای خود با نام اس 125 را عرضه کرد و تا به امروز پیروز به فراوری صد ها اتومبیل دیگر با مدل های گوناگون و مشخصاتی فوق العاده شده است.

جگوار

این کمپانی در سال 1922 و توسط ویلیام لیونز و ویلیام والمزلی با نام سوالو سایدکار کمپانی تاسیس شد. بعد ها در سال 1935 مقامات کمپانی مذکور تصمیم گرفتند که از نام یک حیوان وحشی برای کمپانی خود استفاده نمایند! بنابراین نام جگوار را برای خود برگزیده و تبدیل به یکی از متفاوت ترین فراورینمایندگان اتومبیل در اروپا و دنیا شدند. امروزه مردم از اتومبیل های جگوار استقبال زیادی نموده و مدل های اف-تایپ کوپه و ئی-تایپ از جمله فراوریات کمپانی مشهور جگوار هستند.

لامبورگینی

ایتالیا یکی از بهترین فراورینمایندگان اتومبیل های لوکس، قدرتمند و با کیفیت دنیا است. کمپانی لامبورگینی سرآمد تمام شرکت های ایتالیایی در صنعت خودروسازی اروپا و دنیا بوده و با مدل آونتادور به شهرتی دنیای رسیده است. لامبورگینی در سال 1916 تاسیس شد و نشان معروف گاو نر را برای خود برگزید. بنیانگذار این کمپانی فروچو لامبورگینی بوده و اولین شاهکار کمپانی او در سال 1963 و با نام جی دی وی 350 در نمایشگاه اتومبیل تورین ایتالیا رونمایی شد.

پس از آن مدل های جی تی 350 و جی تی 400 توسط لامبورگینی معرفی و روانه بازار های مختلف شده اند. این کمپانی چندین دهه است که به فراوری اتومبیل های لوکس و اسپرت پرداخته و بهترین محصولات آن را باید اتومبیل هایی نظیر؛ اگویستا، وننو و سستو المنتو دانست.

مازراتی

کمپانی مازراتی در سال 1914 و توسط برادارن مازراتی یعنی؛ آلفیری، بیندو، کارلو، اتوره و ارنستو تاسیس شد. فعالیت اولیه مازراتی زیر نظر کمپانی اتومبیل سازی دیاتو بود؛ اما برادران مازراتی رویا های دیگری در سر داشته و برای ساختن آرزوی پدرشان، رودلفو مازراتی که یک کارگر راه آهن بود؛ تصمیم به جدایی از دیاتو و کوشش برای رساندن مازراتی به روز هایی خوب و ایده آل گرفتند. اما در سال 1937 سه برادر مازراتی سهم خود را به آدولفو اورسی فروخته و او نیز تمام میراث گذشتگان مازراتی را حفظ نموده و هیچ تغییری در رویکرد و نشان آن نداد.

امروزه مازراتی یکی از محبوب ترین فراورینمایندگان اتومبیل ایتالیایی است. نام و لوگوی مازراتی در سراسر دنیا مشهور بوده و از جمله بهترین محصولات آن اتومبیل هایی نظیر ام سی 12، گیبلی و... هستند.

مرسدس بنز

اولین اتومبیل توسط بنیانگذار مرسدس بنز اختراع شد. او کارل فردریش بنز نام داشت و یک مهندس مکانیک آلمانی و کارآفرینی فعال بود. از او به عنوان پیروز ترین و محبوب ترین چهره صنعتی تاریخ آلمان و اروپا یاد می گردد. کارل بنز در سال 1901 کمپانی مرسدس بنز را تاسیس کرد و باعث شد که اتومبیل هایی ما اس ال اس ای ام جی، 300 اس ال آر و... فراوری شوند! لوگوی سه پره مرسدس بنز نشانی از زمین، دریا و آسمان است.

پورشه

پورشه پروجکت گولد 993، اسپایدر 918 و ران اسپید تنها سه مدل از اتومبیل های ساخته شده توسط کمپانی پورشه بوده و هرکدام از آن ها حداقل 3 میلیون دلار ارزش دارند! این فراورینماینده آلمانی در سال 1931 و توسط فردیناند پورشه تاسیس شد. نکته جالب این است بیتل افسانه ای و اصلی ابتدا توسط پورشه ساخته شده است.

پورشه اتومبیل های مسابقه ای مانند Type 64 Racing Coupe را با پیشرانه 16 سیلندر برای مسابقات اتومبیلرانی ساخته است. مدل های 911 Carrera RS، Boxster 986، Spyder 918، Cayenne و Panamera بعضی از بهترین اتومبیل های پورشه هستند.

منبع: hotcars

منبع: برترین ها
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 543

به "10 خودروساز برتر اروپا را بشناسید؛ مدرن ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 خودروساز برتر اروپا را بشناسید؛ مدرن ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید