گوشی هوشمند، مکانی برای زندگی

به گزارش مجله نایس پاتوق، مردم شناسان می گویند، تلفن های هوشمند اکنون دقیقا امان مکانی است که در آن زندگی می کنیم، یک مطالعه UCL نشان داده است که مردم سراسر دنیا نسبت به وسایل هوشمند خود و با ویژه گوشی های خود، همان احساس در خانه بودن را دارند.

گوشی هوشمند، مکانی برای زندگی

بر اساس یک مطالعه مهم، کاربران تلفن های هوشمند تبدیل شده اند به حلزون های انسانی که خانه هایشان را در جیب حمل می کنند، و تمایل دارند دوستان و خانواده را به نفع گوشی هوشمند خود نادیده بگیرند.

تیمی از مردم شناسان از دانشگاه UCL بیش از یک سال را صرف مستند کردن استفاده از تلفن های هوشمند در 9 کشور جهان از ایرلند تا کامرون کردند و دریافتند که مردم، همان احساسی را که نسبت به خانه هایشان داشتند نسبت به گوشی های خود احساس می کردند.

پروفسور دانیل میلر، رهبر این مطالعه، گفت: تلفن هوشمند دیگر فقط وسیله ای نیست که ما از آن استفاده می کنیم، بلکه به مکانی برای زندگی ما تبدیل شده است. نکته مهم در روابط انسانی این است که در هر زمان، اعم از صرف یک وعده غذایی، یک ملاقات یا سایر فعالیت های مشترک، شخصی که با او هستیم می تواند فقط با رفتن به سوی تلفن هوشمند خود به نوعی از جمع منفک شده و ناپدید شود.

وی گفت که این پدیده منجر به مرگ مجاورت می شود که به معنای مرگ تعامل رو در رو است.

بر خلاف بسیاری از اکتشافات استفاده از تلفن های هوشمند، این مطالعه به طور خاص روی افراد مسن، کسانی که خود را نه جوان و نه پیر می دانند، متمرکز شده است. محققان نوشتند: در ابتدا تأکید بر افراد مسن ممکن است عجیب به نظر برسد، زیرا ما عادت کرده ایم که روی جوانان تمرکز کنیم. اما حتی با این تمرکز معین، محققان دریافتند که تلفن های هوشمند در سراسر جهان از ضروریات اساسی هستند و اصطلاح خانه قابل حمل و نقل را برای توصیف تأثیر این محصول هوشمند استفاده کردند.،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1641

به "گوشی هوشمند، مکانی برای زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی هوشمند، مکانی برای زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید