چاپ مقالات ارائه شده در همایش آسیب&zwnjهای اجتماعی در مجلات تخصصی

به گزارش مجله نایس پاتوق، مسئول دفتر قم پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی گفت: خروجی اولین مرحله همایش آسیب‌های اجتماعی در مجله پژوهشی اسلام چاپ شده است که در دومین مرحله همایش هم این کار انجام می‌شود.

چاپ مقالات ارائه شده در همایش آسیب&zwnjهای اجتماعی در مجلات تخصصی

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ آنلاین کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، عباس پور، مسئول پژوهشکده مطالعات آسیب‌های اجتماعی دانشگاه شاهد در استان قم در نشست خبری دومین همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام که در محل این پژوهشکده برگزار گردید، گفت: اولین همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام در سال 97 به همت دانشگاه شاهد برگزار گردید و پژوهشگران در بیشتر رشته‌ها مقالات و ایده‌های خود را در این همایش عرضه کردند.

وی اضافه کرد: دانشگاه شاهد به موازات برگزاری همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام پژوهشکده‌ای را نیز با عنوان پژوهشکده مطالعات آسیب‌های اجتماعی دانشگاه شاهد در تهران و قم راه اندازی کرد و راه اندازی دفتر این پژوهشکده در قم با توجه به ظرفیت‌های پژوهشی این شهر در زمینه آسیب‌های اجتماعی بوده است.

عباس پور با اشاره به اینکه مطالعات غربی در حوزه آسیب‌های اجتماعی از منظر غربی‌ها صورت گرفته و این مطالعات در کشور ما یا کافی نبوده و یا ناکارآمد هستند توضیح داد: طبیعتا وقتی نظریات غربی وارد بافت اسلامی و ایرانی کشور ما می‌شوند جامعه این نظریات را پس می‌زند به همین دلیل ما می‌بینیم که امروز آمار آسیب‌های اجتماعی به چه صورت است.

وی با اشاره به اینکه ما در نخستین همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام به دنبال گفتمان سازی بودیم تا نخبگان علمی ایده‌های خود را در حوزه آسیب‌های اجتماعی ارائه نمایند، اظهار کرد: ما در حال حاضر ذخیره‌ای ارزشمند از مقالات نخستین همایش را در اختیار داریم و از طرفی نیز در پژوهشکده کوشش نموده ایم تا با بیشتر مراکز علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی تعامل داشته باشیم و در این راستا نیز ارتباطات خوبی برقرار نموده ایم و طرح‌های خوبی نیز ارائه شده که تا یک سال آینده خروجی بسیاری از این طرح‌ها را شاهد خواهیم بود.

عباس پور با بیان اینکه خروجی مقالات دومین همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام در قالب مجله‌ای با عنوان اسلام و آسیب‌های اجتماعی که یک مجله پژوهشی منتشر خواهد شد، گفت: پژوهشکده مطالعات آسیب‌های اجتماعی دانشگاه شاهد آماده همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی دارای دغدغه در حوزه آسیب‌های اجتماعی است کمااینکه امروز در قم و تهران بسیاری از مراکز با این پژوهشکده همکاری می‌نمایند به هر روی امیدواریم نتایج طرح‌های صورت گرفته توسط این پژوهشکده بتواند لبخند رضایت بر لب‌های رهبر معظم انقلاب بنشاند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1293

به "چاپ مقالات ارائه شده در همایش آسیب&zwnjهای اجتماعی در مجلات تخصصی" امتیاز دهید

1 کاربر به "چاپ مقالات ارائه شده در همایش آسیب&zwnjهای اجتماعی در مجلات تخصصی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ مقالات ارائه شده در همایش آسیب&zwnjهای اجتماعی در مجلات تخصصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید