نورالینک در پی دومین دریافت کننده تراشه مغزی خود است

به گزارش مجله نایس پاتوق، ایلان ماسک حالا در پی دومین کاندید برای کاشت ایمپلنت معزی شرکت نورالینک است. آزمایش اولین بیمار دریافت کننده این تراشه مغزی، اواخر سال گذشته شروع شد و اخیراً ویدیویی از عملکرد تراشه نورالینک در مغز او نیز منتشر شده بود. نورالینک میخواهد تا خاتمه دهه فعلی، تراشه خود را درون مغز هزاران نفر مورد استفاده قرار دهد.

نورالینک در پی دومین دریافت کننده تراشه مغزی خود است

ماسک در ایکس نوشت:

نورالینک هم اکنون در حال دریافت درخواست برای دومین شرکت کننده است. ایمپلنت مغزی سایبرنتیک تله پاتی ما به شما این امکان را می دهد که گوشی و رایانه خود را فقط با فکر کردن کنترل کنید.

Neuralink که مجوز آغاز آزمایشات انسانی خود را سال گذشته دریافت کرد، اولین گیرنده ایمپلنت مغزی خود را در ماه مارس معرفی کرد.

اولین دریافت کننده تراشه مغزی نورالینک

نولند آرباو 30 ساله که در پی یک تصادف از گردن به پایین فلج است، برای اولین بار تراشه مغزی این شرکت را دریافت نموده است. او در آن موقع، رابط عصبی نورالینک را تغییر دهنده زندگی توصیف کرد که به او اجازه می دهد تنها با یاری افکار خود، وب گردی کند، در شبکه های اجتماعی پست منتشر کند و حتی بازی های ویدیویی را انجام دهد.

با این حال، اولین آزمایش انسانی نورالینک کاملاً بدون مشکل پیش نرفت. این شرکت هفته گذشته گفت که بعضی از رشته های کوچکی که دستگاه برای ارتباط با مغز استفاده می نماید و هر کدام از آن ها نازک تر از موی انسان است، چند هفته پس از جراحی از موقعیت خود خارج شدند. این نقص کارایی ایمپلنت را کم تر کرد و طبق گزارش ها، شرکت در نظر داشت تا آن را به طور کامل خارج کند.

در حال حاضر، نورالینک می خواهد در امسال تراشه خود را در سر 11 نفر مورد آزمایش قرار دهد و تا سال 2030، بیش از 22 هزار کاربر را هدف قرار داده است.

منبع: دیجیاتو

منبع: انتخاب
انتشار: 29 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1403 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2275

به "نورالینک در پی دومین دریافت کننده تراشه مغزی خود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نورالینک در پی دومین دریافت کننده تراشه مغزی خود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید