منطقه سنگان خواف قطب فراوری فولاد کشور خواهد گشت

به گزارش مجله نایس پاتوق، قربان میرزایی بعدازظهر پنج شنبه در بازدید خبرنگاران از معادن منطقه سنگان خواف اظهار کرد :منطقه سنگان قطب فراوری فولاد کشور خواهد گشت و با برنامه ریزی های انجام گشته 30درصد فولاد کشور در این منطقه فراوری می گردد.

منطقه سنگان خواف قطب فراوری فولاد کشور خواهد گشت

وی اضافه نمود:اشتغال روستایی به ویژه در مناطق مرزی برای استان دارای اهمیت بالایی است و دولت با اختصاص تسهیلات ارزان قیمت وکمک های فنی واعتباری به کمک کارآفرینان و فراوریکنندگان آمده است و در حوزه مشاغل روستایی، امسال به استان 610میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت که تاکنون 50درصد آن جذب گردیده است.

معاون اقتصادی استاندارخراسان رضوی گفت:با بسیج امکانات و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و دولتی در پنج ماهه نخست امسال، 27 هزار شغل جدید ایجاد گردید.

وی گفت:خراسان رضوی با دارا بودن هفت درصد مساحت کشور و جمعیتی بالغ بر شش میلیون و 400 هزار نفر دارای ظرفیت های مهمی در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد است و منطقه سنگان خواف با وجود معادن غنی سنگ آهن دارای مزیت سرمایه گذاری منحصربه فردی در این حوزه است و تاکنون 550کیلومتر عرصه معادن واگذار گردیده که پنجاه شرکت بزرگ در حال فعالیت هستند.

میرزایی بیان نمود:سالانه 12.5 میلیون تن گندله، حدود 6میلیون تن کنستانتره و 1.5 میلیون تن فولاد در استان فراوری می گردد که انتظار می رود تا سرانجام سال 1404 به هدف گذاری مورد نظر دست پیدا کنیم.

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: براساس هدف گذاری های انجام گردیده در افق 1404، سالانه 23.5 میلیون تن گندله، حدود 28میلیون تن کنستانتره و 10میلیون تن فولاد خام در استان فراوری خواهد گردید.

وی توضیح داد:اشتغال ایجاد گردیده مستقیم در منطقه سنگان هفت هزار شغل و میزان غیرمستقیم آن بیست هزار شغل است و مهم ترین چالش در این حوزه تامین آب مورد احتیاج صنعت است که در کوتاه و میان مدت با استفاده از روان آبها و بازچرخانی آب، تامین خواهد گردید.

معاون استاندار خراسان رضوی اظهارکرد :هیچگاه کشاورزی را فدای صنعت نکرده ایم و تامین آب مورد احتیاج صنعت از محل صرفه جویی و مکانیزاسیون بخش کشاورزی مدیریت آب های سطحی و جلوگیری از خروج آبهای مرزی انجام گردیده است.

وی گفت: سال گذشته با استفاده از روش های نوین آبیاری و تجهیز مزارع کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار و قطره ای از اضافه برداشت 350میلیون مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری به عمل آمد.

میرزایی توضیح داد:این امر در شرایطی انجام گردید که سطح زیرکشت استان تغییر نکرد و در بسیاری از حوزه ها نیز افزایش فراوری داشته ایم و برای دراز مدت نیز موضوع انتقال آب از دریای عمان با جدیت دنبال می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 شهریور 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 4

به "منطقه سنگان خواف قطب فراوری فولاد کشور خواهد گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه سنگان خواف قطب فراوری فولاد کشور خواهد گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید