ممنوعیت خروج تهرانی ها از پایتخت

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران (پانا)-فرمانده انتظامی تهران عظیم از پلمب 234 و جریمه 259 واحد صنفی که مرتکب تخلفات کرونایی شده بودند، اطلاع داد.

ممنوعیت خروج تهرانی ها از پایتخت

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی درباره نظارت پلیس بر رعایت مقررات و پروتکل های بهداشتی کرونا گفت: برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بخشی از فرآیند کنترل اصناف و نظارت بر رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی از سوی آنان به پلیس واگذار شده است که به همین دلیل نیز بیش از 50 تیم گشتی برای این موضوع اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه این گشت ها مشترک با وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی، صنوف و تعزیرات است، گفت: به همین دلیل نیز پلیس بر رعایت پروتکل ها و مقررات بهداشتی مربوط به کرونا در پاساژها و واحدهای صنفی و اماکن عمومی نظارت دارد.

رحیمی با بیان اینکه با هماهنگی صنوف آموزش ها و هشدارهای لازم به متصدیان اصناف ارائه شده است، گفت: همکاران من تا به این لحظه بیش از 239 هزار و 51 واحد صنفی را مورد بازدید قرار داده اند که حدود 25 هزار واحد به دلیل عدم رعایت ضوابط، تذکر گرفتند. همچنین 259 واحد صنفی متخلف هم که قبلا تذکر گرفته بودند جریمه شدند و 234 واحد صنفی متخلف نیز به دلیل اصرار بر عدم رعایت پروتکل ها و مقررات بهداشتی پلمب شدند.

رییس پلیس پایتخت درباره صنوف ممنوع الفعالیت نیز گفت: تنها صنوفی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا دسته بندی و اعلام شده بود، اجازه فعالیت ندارند و باقی صنوف نیز باید پروتکل ها و مقررات را رعایت نمایند.

رحیمی درباره مصوبه ستاد کرونا درباره محدودیت تردد در 25 مرکز استان نیز گفت: از ساعت 12 امروز تا ساعت 24 روز آدینه 16 آبان ماه، همکاران من در پلیس راه تهران عظیم اجازه ورود پلاک شهرهای دیگر به تهران و خروج پلاک تهران را نخواهند داد.

وی با بیان اینکه در صورت اصرار به ادامه جهت این خودروها 500 هزار تومان جریمه می شوند، گفت: استقرار و نظارت پلیس در این مبادی 24 ساعته خواهد بود.

به گفته رحیمی، علاوه بر این محدودیت جریمه 100 هزار تومانی برای راننده فاقد ماسک و جریمه 20 هزار تومانی به ازای هر سرنشین بدون ماسک خودروها را نیز در سراسر شهر اعمال خواهیم کرد. البته خودروهای تک سرنشین مشمول این جریمه نیستند.

رییس پلیس پایتخت افزود: طی 10 روز گذشته 5 هزار و 7 نفر از رانندگان و 9 هزار 61 نفر از سرنشینانی که قوانین و مقررات را رعایت نکردند جریمه شده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1267

به "ممنوعیت خروج تهرانی ها از پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت خروج تهرانی ها از پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید