مشترکان پرمصرف، مشمول طرح پلکانی گازبهاء می گردند

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرگزاری خبرنگاران-مشترکان گازی که بیش از الگوی معین شده، مصرف داشته باشند، مشمول طرح پلکانی گازبهاء خواهند شد.

مشترکان پرمصرف، مشمول طرح پلکانی گازبهاء می گردند

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛خسرو خبرنگارانن پور در شرح این خبر اضافه نمود: بر اساس اعلام شرکت ملّی گاز ایران و به منظور حفظ حقوق تمامی مصرف کنندگان گاز کشور و توزیع عادلانه این انرژی پاک، طی سیاست های بازدارنده اتخاذ شده، برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف گاز، افزایش گازبهاء در نظر گرفته شده که از ابتدای آذرماه اعمال می گردد.

وی درخصوص شبهه پیش آمده برای مشترکان گاز طبیعی مبنی بر دریافت پیامکی با مضمون عدم شمولیت طرح پلکانی گازبهاء برای مشترکان کم مصرف شرح داد: این طرح طبق روال سال های گذشته تداوم داشته و نرخ گاز برای مشترکان خانگی که در محدوده الگوی مصرف قرار گیرند و در 3 پله اول طرح باشند، به نرخ قبل خواهد بود.

خبرنگارانن پور ادامه داد: برابر مصوبات هیأت دولت، ماه های سرد سال از 16 آبان ماه لغایت 31 فروردین ماه سال بعد و ماه های گرم سال از اول اردیبهشت ماه لغایت 15 آبان ماه هر سال معین شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف و جلوگیری از هدررفت گاز طبیعی، الزامی برای حفظ پایداری جریان گاز و پیشگیری از افت فشار در منطقه ها انتهایی خطوط گاز می باشد، توضیح داد: در اقلیم بندی شهرها، اغلب شهرهای استان آذربایجان شرقی در اقلیم یک قرار گرفته و در اقلیم یک، صورت حساب مشترکان خانگی تا 500 متر مکعب مصرف، بدون تغییر تعرفه گاز هستند.

مدیر بهره برداری گاز استان درخصوص جزئیات طرح پلکانی اعلام شده از سوی شرکت ملّی گاز اظهارداشت: درفصول سرد سال، در جدول 12 پلکانی تعرفه گاز بخش خانگی، از پله 4 تا 12، در هر پله 40 درصد به نرخ گازبهای پله قبل اضافه می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1914

به "مشترکان پرمصرف، مشمول طرح پلکانی گازبهاء می گردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشترکان پرمصرف، مشمول طرح پلکانی گازبهاء می گردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید