مراسم تحلیف بایدن

به گزارش مجله نایس پاتوق، مراسم تحلیف چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا هم اکنون شروع شد.

مراسم تحلیف بایدن

به گزارش خبرنگاران از مهر، مراسم تحلیف جو بایدن چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا هم اکنون شروع شد.

در ابتدای مراسم یکی از سناتورها در سخنانی از دموکراسی نمایشی آمریکا سخن گفت و از حادثه یورش 6 ژانویه و حمله هواداران ترامپ به کنگره این کشور ابراز تأسف کرد.

یوری بلانت سناتور ایالت میسوری و از اعضای کمیته تحلیف سپس اجرای مراسم را بر عهده گرفت.

وی نیز از یورش روز تأیید آرای الکترال به کنگره این کشور و اتفاقات آن ابراز تأسف کرد و از شنمایندگی قدرت دولت وقت این کشور سخن گفت.

کشیش لئو اودانون و از دوستان جو بایدن پس از سخنانی در ادامه مراسم تحلیف را بر عهده گرفت.

وی در سخنان خود گفت: امروز به شکست های پیشین خود (در آمریکا) اذعان می کنیم.

معاون بایدن؛ کاملا هریس هم اکنون در صندلی نهاده شد تا مراسم ادی سوگند را به جا بیاورد.

پس از ادای سوگند مقابل قاضی دیوان عالی آمریکا، وی هم اکنون به صورت رسمی معاون چهل و ششمین ریاست جمهوری آمریکا شد.

جو بایدن در حضور جان رابرت قاضی ارشد دیوان عالی آمریکا در صندلی حاضر شد و سوگند یاد کرد؛ بدین ترتیب وی از هم اکنون چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا است.

تعداد بازدید : 355

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

بایدن در سخنانی پس از ادای سوگند گفت: امروز یک روز تاریخی در آمریکا است. آمریکا به مبارزه با چالش های خود می پردازد. اراده مردم شنیده شده است. دموکراسی شنماینده است. چند روز پیش، خشونت پایه های اساسی دموکراسی را به لرزه درآورد. به پیش می رویم و باید به فکر ملت مان باشیم

ما (در آمریکا) به دنبال اتحاد هستیم؛ اما هنوز راه طولانی در پیش داریم. باید خیلی از چیزها را بازسازی کنیم. افراد کمی در تاریخ آمریکا در دوره چالش برانگیزتری از اکنون زندگی نموده اند. با ویروسی درگیر هستیم. میلیون کار از بین رفت و مشاغل زیادی نابود شد.

وی با اذعان به مسائل عمیق داخلی در کشورش توضیح داد: فزونی طلبی سفیدپوستان و تروریسم داخلی را پیش رو داریم و باید آن را شکست دهیم. مصمم هستم تا مردم آمریکا را متحد کنم؛ آمریکایی ها به من بپیوندند. باید با خشم، نفرت و بی قانونی مبارزه کنیم. باید بر این ویروس مرگبار پیروز شویم. می دانم صحبت از اتحاد این روزها شاید رؤیایی باشد.

چهل و ششمسن ریس جمهور آمریکا در ادامه اضافه نمود: بدون اتحاد ملتی هم نیست؛ بلکه فقط آشوب می ماند. بیایید یک بار دیگر از امروز شروع کنیم. ما باید بهتر این عمل کنیم. در گذشته هم در اینجا شورش روی داده بود. چند روز پیش جماعتی سعی کردند ما از ایجا بیرون نمایند؛ این رویداد دیگر روی نمی دهد.

جو بایدن گفت: ماه های پیش درس بزرگی به ما داد؛ حقیقت در برابر دروغ قرار گرفته است؛ ما موظیفیم دروغ ها را شکست دهیم. باید به درگیری داخلی انتها دهیم؛ باید بر تضادهایی که وجود دارد چیره شویم. باید از این زمستان تاریک بگذریم، باید سیاست را کنار بگذاریم و با مبارزه با این ویروس برویم. باید پس از دوره تلخ و تفرقه، دوباره کارمان را شروع کنیم. برای چالش های امروز مان با دنیا وارد تعامل می شویم. شاهد حمله به دموکراسی و حقیقت هستیم. نژادپرسی رو به رشد است.

.منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1416

به "مراسم تحلیف بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم تحلیف بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید